Super League: Ο Αστέρας φρέναρε τον Παναθηναϊκό (video)

Οι πράσινοι προηγήθηκαν στην Τρίπολη με τον Μακέντα, αλλά έμειναν με δέκα και οι γηπεδούχοι πήραν την ισοπαλία 1-1 με γκολ στο 85'

22/02/2020 21:29

Το πέναλτι του Μακέντα (51') δεν αποδείχθηκε αρκετό για να δώσει στον Παναθηναϊκό τη νίκη στην Τρίπολη, αφού ο Αστέρας ισοφάρισε πέντε λεπτά πριν το τέλος με τον Χαουρέγκι και πήρε την ισοπαλία 1-1. Ο Ιταλός φορ των πρασίνων αστόχησε στην πρώτη εκτέλεση, αλλά ο διαιτητής υπέδειξε επανάληψη επειδή ο γκολκίπερ των γηπεδούχων είχε βγει εκτός εστίας και η δεύτερη προσπάθειά του ήταν εύστοχη. Καθοριστική για την έκβαση του ματς ήταν, πάντως, η αποβολή του Ζαχίντ με δεύτερη κίτρινη στο 65', που άφησε την ομάδα του Δώνη (αποθεώθηκε από τους φίλους του Παναθηναϊκού) με δέκα παίκτες για περίπου μισή ώρα.