Super League: Με σόου Μπαράλες ο Αστέρας 3-1 την ΑΕΛ στο Αλκαζάρ (βίντεο)

Όλα τα λεφτά για την ομάδα της Τρίπολης ο Αργεντινός επιθετικός

18/10/2020 20:27

Το πρώτο του διπλό στο φετινό πρωτάθλημα της Super League πανηγύρισε ο Αστέρας. Με ηγέτη τον Χερόνιμο Μπαράλες, που σκόραρε στο 42' και το 75', οι Αρκάδες νίκησαν με 3-1 την ΑΕΛ στο Αλκαζάρ και μπήκαν στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας.

Η εξέλιξη του αγώνα θα ήταν διαφορετική, αν ένα λεπτό πριν το πρώτο γκολ του Αστέρα ο Τόρζε δεν αστοχούσε σε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα Παπαδόπουλο. Το μόνο που κατάφεραν οι "βυσσινί", ήταν να μειώσουν με τον Μούζεκ στο 89', ενώ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων δέχτηκαν ακόμη ένα γκολ από τον Λουίς Φερνάντεθ.