Super League 1: Ξέσπασε με πεντάρα ο Ολυμπιακός (videos)

Με τέσσερα γκολ στο τελευταίο διάστημα του αγώνα οι ερυθρόλευκοι συνέτριψαν με 5-0 τον Βόλο - Ο ΟΦΗ 3-1 τον Παναιτωλικό στο Ηράκλειο

14/09/2019 23:39

Πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ στα τελευταία 22 λεπτά του αγώνα, ο Ολυμπιακός συνέτριψε με 5-0 τον Βόλο στο Καραϊσκάκη. Οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν στο 12’ με τον Γκιγιέρμε, αλλά όσο η ώρα περνούσε και δεν «καθάριζαν» το ματς, άγχωναν τον κόσμο τους.

Το 2-0 από τον Ελ Αραμπί στο 72’ «έλυσε» τους γηπεδούχους, που τελικά έφτασαν στην ευρεία νίκη.

Σόου Τσιλιανίδη στην Κρήτη

Με πρωταγωνιστή τον Κοσμά Τσιλιανίδη ο ΟΦΗ νίκησε με 3-1 τον Παναιτωλικό στο Ηράκλειο και παραμένει ψηλά στη βαθμολογία. Ο πρώην μεσοεπιθετικός του Ηρακλή και του Αστέρα Τρίπολης πέτυχε τα δύο από τα τρία γκολ των Κρητικών στο 54’ και το 85’, ενώ ενδιάμεσα είχαν σκοράρει ο Μάνος στο 61’ για τους γηπεδούχους και ο Μοράρ στο 69’ για τους φιλοξενούμενους, που έπαιζαν με παίκτη λιγότερο από το 29' λόγω αποβολής του Μιμίτο.