Στο Μαρούσι διεκόπη αγώνας βόλεϊ λόγω... βροχής

Η αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Φοίνικα Σύρου συνεχίστηκε όταν σκουπίστηκε το παρκέ

21/11/2019 17:59

Λίγο περισσότερο απ' όσο αναμενόταν θα διαρκέσει ο πρώτος ημιτελικός του Λιγκ καπ βόλεϊ μεταξύ Παναθηναϊκού και Φοίνικα Σύρου, που διεκόπη δύο φορές λόγω... βροχής.

Παρότι ο αγώνας διεξάγεται σε κλειστό γήπεδο, συγκεκριμένα του Αμαρουσίου, η μπόρα που έπληξε την Αττική, προκάλεσε προβλήματα, αφού άρχισε να στάζει η οροφή στο 20-19 του τρίτου σετ κι ενώ οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες με 1-1. Αφού σκουπίστηκε το παρκέ, ο αγώνας συνεχίστηκε κανονικά.

Στο τέταρτο σετ, με το σκορ στο 16-8 υπέρ των πράσινων, υπήρξε νέα διακοπή λόγω βροχής, με το ματς να συνεχίζεται μετά από πέντε λεπτά.