Πόλο: Όταν ο γιος νίκησε τον πατέρα

Νικόλας και Πάνος Τσολακούδης τέθηκαν αντιμέτωποι χθες στον αγώνα του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Άρη, με το νεαρό πολίστα να χαμογελάει στο τέλος

17/10/2021 15:45

Μπορεί μια ήττα να μην είναι ποτέ γλυκιά για έναν προπονητή, στην περίπτωση όμως του Πάνου Τσολακούδη ίσως αυτό ισχύει. Ο εν λόγω, που συνεργάζεται με τον Μανώλη Γούναρη στον πάγκο της ανδρικής ομάδας πόλο του, Άρη βρέθηκε χθες αντιμέτωπος με τον γιο του, Νικόλα, ο οποίος αγωνίζεται με το σκουφάκι του Απόλλωνα Σμύρνης.

Πατέρας και γιος βρέθηκαν ήταν αντίπαλοι για λίγα λεπτά, όταν όμως ακούστηκε η κόρνα της λήξης οι δυο τους πόζαραν χαμογελαστοί.

Για την ιστορία, η αθηναϊκή ομάδα νίκησε με 23-8 τους κιτρινόμαυρους, που φέτος επέστρεψαν στα μεγάλα σαλόνια μετά από απουσία 20 ετών, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1.