ΠΑΟΚ - Λαμία 4-0: Ο Μπάμπα και οι άλλοι (βίντεο)

Όμορφο ποδόσφαιρο από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και γκολ από τον Γκανέζο στο ντεμπούτο του με την ομάδα

21/02/2021 16:48

Πολλά καλά νέα αλλά και ένα κακό επιφύλασσε για τον ΠΑΟΚ η αναμέτρηση με τη Λαμία στην Τούμπα, για την 23η αγωνιστική της Super League. Ο Δικέφαλος νίκησε με 4-0, αποτέλεσμα που συνδυάστηκε από το πολύ καλό ντεμπούτο του Μπάμπα Ραχμάν, που μάλιστα χρίστηκε σκόρερ στο 18’, μετά από συνεργασία με τον Τζόλη. Ωστόσο, ο τελευταίος αποχώρησε τραυματίας στον αστράγαλο στο 55 και ενώ είχε προλάβει να σκοράρει.

Η αριστερή πλευρά του ΠΑΟΚ απέδωσε πολύ καλά με την προσθήκη του Γκανέζου, με τους γηπεδούχους να μετρούν στο πρώτο ημίχρονο επτά τελικές προσπάθειες.

Η καλή επιθετική λειτουργία του ΠΑΟΚ συνεχίστηκε στο δεύτερο μέρος, με τον Δικέφαλο να αναπτύσσεται τόσο από τον άξονα όσο και από τις πτέρυγες. Έτσι, βρήκε ακόμη τρία γκολ με τον Τζόλη στο 48’, τον Ουάρντα στο 52’ και τον Ζίβκοβιτς στο 66’, με τον Σέρβο να έχει δοκάρι δύο λεπτά νωρίτερα.

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε να παίζει όμορφο ποδόσφαιρο, επιδίωξε να πετύχει κι άλλα γκολ και το 4-0 σφράγισε τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Ο διαιτητής Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας) έδειξε κίτρινη κάρτα στους Σβαμπ, Μπιάρνασον και Παλαβαντισβίλι.

ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο (73’ Λύρατζης), Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Σβαμπ (73’ Νινούα), Τσιγγάρας, Τζόλης (55’ Λάμπρου), Ουάρντα (62’ Καγκάβα), Αντρ. Ζίβκοβιτς, Κρμέντσικ (62’ Σφιντέρσκι).

ΛΑΜΙΑ: Κάτσικας, Βλάχος, Βύντρα, Μάντζρεκαρ (52’ Σαραμαντάς),Ασίγκμπα, Μπουλούλης (59’ Παλαβαντισβίλι),Μπιάρνασον, Προβυδάκης, Γκαζαριάν (74’ Νικολόπουλος), Πίτι (78’ Χατζηστραβός), Μπα (46’ Βλαχομήτρος).