ΠΑΟΚ: Από τεσσάρα σε τριάρα στα φιλικά στην Κύπρο (φωτ.)

Ο Δικέφαλος νίκησε εύκολα με 3-0 την ΑΕΛ Λεμεσού

01/12/2022 20:44

Ακόμη και στα φιλικά επί κυπριακού εδάφους ο ΠΑΟΚ διατηρεί τον εξαιρετικό ρυθμό με τον οποίο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στην Ελλάδα πριν τη διακοπή για το Μουντιάλ.

Μετά το 4-1 επί της ισραηλινής Ασντόντ, ο Δικέφαλος νίκησε με 3-0 την ΑΕΛ Λεμεσού στο Τσίρειο στάδιο, με τον Ράζβαν Λουτσέσκου να δοκιμάζει όσους ποδοσφαιριστές έχει στη διάθεσή του.

Μόλις στο 10' ο Σάστρε έδωσε έτοιμο γκολ στον Αουγκούστο και ο Βραζιλιάνος δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ, στο 22' οι Κύπριοι είχαν δοκάρι με τον Μπεραχίνο και στο 33' ο Ολιβέιρα εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα του Νάρεϊ και διαμόρφωσε με κεφαλιά το 2-0.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 73' ο Μπίσεσβαρ, που υποδέχθηκε την μπάλα από την ωραία ασίστ του Φιλίπε Σοάρες και «κρέμασε» τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ:

Α' ημίχρονο: Κοτάρσκι, Σάστρε, Ίνγκασον, Κουλιεράκης Ράφα Σοάρες, Αουγκούστο, Σβαμπ, Νάρεϊ, Καντουρί, Κωνσταντέλιας, Ολιβέιρα.

Β' ημίχρονο: Ζ. Ζίβκοβιτς, Τσαούσης (76' Σελιμάι), Βιεϊρίνια, Κάργας, Νάσμπεργκ, Σβαμπ (61' Κούρτιτς), Φιλίπε Σοάρες, Μπίσεσβαρ, Μουργκ, Ρικάρντο, Τόμας.

Η σύνθεση της ΑΕΛ Λεμεσού:

Α' ημίχρονο: Ολιβέιρα, Μπάστο, Τεϊσέιρα, Σάντος, Τζάλμα, Ζντραφκόφσκι, Παπαφώτης, Κοντινέλα, Κατσάνικλιτς, Μπεραχίνο, Σις.

Β' ημίχρονο: Κυριάκου, Φραντζής, Μπιλοβάρ, Παντελή, Νεοφύτου, Ανδρέου, Συλβέστρου, Τσέποβιτς, Μιλιντσεάνου, Ιωάννου, Ζαχαρίου.