ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα της Κυριακής (1/8) και οι ελληνικές συμμετοχές

Κριστιάν Γκολομέεβ και Βασιλεία Καραχάλιου θα δώσουν μάχη για μετάλλιο

 31/07/2021 20:30

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα της Κυριακής (1/8) και οι ελληνικές συμμετοχές

Σε στίβο, κολύμβηση και ιστιοπλοΐα επικεντρώνεται το ενδιαφέρον των ελληνικών συμμετοχών την Κυριακή 1 Αυγούστου, 10η ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο, με την Ελλάδα να διεκδικεί μετάλλια σε δύο αγωνίσματα.

Ο Κρίστιαν Γκολομέεβ συμμετέχει στον τελικό των 50μ. ελεύθερο ανδρών στην κολύμβηση και "βλέπει" μετάλλιο με βάση τις φετινές επιδόσεις του, αλλά και τις εμφανίσεις του στις προκριματικές σειρές.

Στην ιστιοπλοΐα, η Βασιλεία Καραχάλιου συμμετέχει στην κούρσα μεταλλίων των Laser Radial, ενώ οι Ιωάννης Μιτάκης (Finn). Αριάδνη Σπανάκη-Αιμιλία Τσουλφά (470) και Παναγιώτης Μάντης-Παύλος Καγιαλής (470) δίνουν τις δικές τους μάχες στη θάλασσα.

Στη σφυροβολία, η Σταματία Σκαρβέλη αρχίζει τον δικό της αγώνα στον προκριματικό γύρο.

Το πρόγραμμα της Κυριακής:

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Ariake Gymnastics Centre (11:00-14:10)

Τελικός ασκήσεων εδάφους ανδρών

Απονομή μεταλλίων ασκήσεων εδάφους ανδρών

Τελικός άλματος γυναικών

Απονομή μεταλλίων άλματος γυναικών

Τελικός πλάγιου ίππου ανδρών

Απονομή μεταλλίων πλάγιου ίππου ανδρών

Τελικός ασύμμετρων ζυγών γυναικών

Απονομή μεταλλίων ασύμμετρων ζυγών γυναικών

ΣΤΙΒΟΣ

Olympic Stadium (03:10-06:00)

Σφυροβολία γυναικών (προκριματικά) - ΣΤΑΜΑΤΙΑ ΣΚΑΡΒΕΛΗ (03:10)

3000μ. στιπλ γυναικών (1ος γύρος)

Μήκος γυναικών (προκριματικά)

Δισκοβολία ανδρών (απονομή μεταλλίων)

Σφαιροβολία γυναικών (τελικός)

400μ. ανδρών (1ος γύρος)

Μικτή σκυταλοδρομία 4Χ400μ. (απονομή μεταλλίων)

Olympic Stadium (13:00-15:55)

100μ. γυναικών (απονομή μεταλλίων)

Ύψος ανδρών (τελικός)

100μ. ανδρών (ημιτελικοί)

100μ. εμπόδια γυναικών (ημιτελικοί)

Σφαιροβολία γυναικών (απονομή μεταλλίων)

Τριπλούν γυναικών (τελικός)

800μ. ανδρών (ημιτελικοί)

400μ. εμπόδια ανδρών (ημιτελικοί)

Ύψος ανδρών (απονομή μεταλλίων)

100μ. ανδρών (τελικός)

ΜΠΑΝΤΜΙΝΤΟΝ

Musashino Forest Sport Plaza (07:00-10:00)

Μονό ανδρών (ημιτελικοί)

Musashino Forest Sport Plaza (14:30-17:00)

Μονό γυναικών (αγώνας χάλκινου μεταλλίου)

Μονό γυναικών (αγώνας χρυσού μεταλλίου)

Μονό γυναικών (απονομή μεταλλίων)

ΜΠΕΪΖΜΠΟΛ/ΣΟΦΤΜΠΟΛ

Yokohama Baseball Stadium (06:00-09:00)

Φάση «νοκ άουτ» μπέιζμπολ (#1)

Yokohama Baseball Stadium (13:00-16:00)

Φάση «νοκ άουτ» μπέιζμπολ (#2)

ΜΠΑΣΚΕΤ

Saitama Super Arena (04:00-06:00)

Προκριματικά γυναικών (Α’ όμιλος): Καναδάς-Ισπανία

Saitama Super Arena (07:40-09:40)

Προκριματικά ανδρών (Γ’ όμιλος): Αργεντινή-Ιαπωνία

Saitama Super Arena (11:20-13:20)

Προκριματικά ανδρών (Γ’ όμιλος): Ισπανία-Σλοβενία

Saitama Super Arena (15:00-17:00)

Προκριματικά γυναικών (Α’ όμιλος): Νότια Κορέα-Σερβία

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ

Shiokaze Park (03:00-04:50)

Φάση «16» ανδρών ή γυναικών (2 αγώνες)

Shiokaze Park (07:00-08:50)

Φάση «16» ανδρών ή γυναικών (2 αγώνες)

Shiokaze Park (11:00-12:50)

Φάση «16» ανδρών ή γυναικών (2 αγώνες)

Shiokaze Park (15:00-16:50)

Φάση «16» ανδρών ή γυναικών (2 αγώνες)

ΠΥΓΜΑΧΙΑ

Kokugikan Arena (05:00-07:40)

51κ. γυναικών (προημιτελικοί)

57κ. ανδρών (προημιτελικοί)

69κ. ανδρών (ημιτελικός)

75κ. ανδρών (προημιτελικοί)

81κ. ανδρών (ημιτελικός)

+91κ. ανδρών (προημιτελικοί)

Kokugikan Arena (11:00-13:40)

51κ. γυναικών (προημιτελικοί)

57κ. ανδρών (προημιτελικοί)

69κ. ανδρών (ημιτελικός)

75κ. ανδρών (προημιτελικοί)

81κ. ανδρών (ημιτελικός)

+91κ. ανδρών (προημιτελικοί)

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ BMX FREESTYLE

Ariake Urban Sports Park (04:10-06:45)

Τελικός Park γυναικών

Τελικός Park ανδρών

Απονομή μεταλλίων Park γυναικών

Απονομή μεταλλίων Park ανδρών

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Tokyo Aquatics Centre (09:00-10:25)

3μ. γυναικών (τελικός)

3μ. γυναικών (απονομή μεταλλίων)

ΙΠΠΑΣΙΑ

Sea Forest Cross-Country Course (01:45-05:10)

Cross Country ιππικού τριάθλου (ομαδικό και ατομικό)

ΞΙΦΑΣΚΙΑ

Makuhari Messe Hall B (03:00-10:00)

Ξίφος ασκήσεων ανδρών (ομαδικό - φάση «16»)

Ξίφος ασκήσεων ανδρών (ομαδικό - προημιτελικοί)

Ξίφος ασκήσεων ανδρών (ομαδικό - θέσεις 5-8)

Ξίφος ασκήσεων ανδρών (ομαδικό - ημιτελικοί)

Ξίφος ασκήσεων ανδρών (ομαδικό - θέσεις 5-6)

Ξίφος ασκήσεων ανδρών (ομαδικό - θέσεις 7-8)

Makuhari Messe Hall B (12:30-15:20)

Ξίφος ασκήσεων ανδρών (ομαδικό - αγώνας χάλκινου μεταλλίου)

Ξίφος ασκήσεων ανδρών (ομαδικό - αγώνας χρυσού μεταλλίου)

Ξίφος ασκήσεων ανδρών (ομαδικό - απονομή μεταλλίων)

ΓΚΟΛΦ

Kasumigaseki Country Club (01:30-10:30)

Ατομικό ανδρών (Stroke Play - Γύρος 4)

Απονομή μεταλλίων ατομικού ανδρών

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Yoyogi National Stadium (03:00-06:30)

Προκριματικός γύρος ανδρών (Β’ όμιλος): Πορτογαλία-Ιαπωνία

Προκριματικός γύρος ανδρών (Β’ όμιλος): Αίγυπτος-Μπαχρέιν

Yoyogi National Stadium (08:15-11:45)

Προκριματικός γύρος ανδρών (Α’ όμιλος): Ισπανία-Αργεντινή

Προκριματικός γύρος ανδρών (Α’ όμιλος): Νορβηγία-Γαλλία

Yoyogi National Stadium (13:30-17:00)

Προκριματικός γύρος ανδρών (Α’ όμιλος): Γερμανία-Βραζιλία

Προκριματικός γύρος ανδρών (Β’ όμιλος): Δανία-Σουηδία

ΧΟΚΕΪ

Oi Hockey Stadium - North Pitch (03:30-07:45)

Προημιτελικοί ανδρών (2 αγώνες): Γερμανία-Αργεντινή, Αυστραλία-Ολλανδία

Oi Hockey Stadium - North Pitch (12:30-16:45)

Προημιτελικοί ανδρών (2 αγώνες): Βέλγιο-Ισπανία, Ινδία-Μ. Βρετανία

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Enoshima Yacht Harbour (06:00-12:00)

Finn ανδρών - ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΙΤΑΚΗΣ (08:05, 09:15)

470 ανδρών - ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΑΝΤΗΣ-ΠΑΥΛΟΣ ΚΑΓΙΑΛΗΣ (06:15, 07:25)

470 γυναικών - ΑΡΙΑΔΝΗ ΣΠΑΝΑΚΗ-ΑΙΜΙΛΙΑ ΤΣΟΥΛΦΑ (06:05, 07:15)

Foiling Nacra 17 μικτό

Laser ανδρών (κούρσα μεταλλίων)

Laser Radial γυναικών (κούρσα μεταλλίων) - ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ (07:33)

Laser ανδρών (απονομή μεταλλίων)

Laser Radial γυναικών (απονομή μεταλλίων, 08:45)

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Asaka Shooting Range - R&P Finals Hall (02:30-07:15)

25μ. πιστόλι ταχύτητας ανδρών (προκριματικά, 1ο μέρος)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Tokyo Aquatics Centre (04:30-06:25)

50μ. ελεύθερο ανδρών (τελικός) - ΚΡΙΣΤΙΑΝ ΓΚΟΛΟΜΕΕΒ (04:30)

50μ. ελεύθερο γυναικών (τελικός)

1500μ. ελεύθερο ανδρών (τελικός)

50μ. ελεύθερο ανδρών (απονομή μεταλλίων, 05:05)

4Χ100μ. μικτή ομαδική γυναικών (τελικός)

50μ. ελεύθερο γυναικών (απονομή μεταλλίων)

4Χ100μ. μικτή ομαδική ανδρών (τελικός)

1500μ. ελεύθερο ανδρών (απονομή μεταλλίων)

4Χ100μ. μικτή ομαδική γυναικών (απονομή μεταλλίων)

4Χ100μ. μικτή ομαδική ανδρών (απονομή μεταλλίων)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Tokyo Metropolitan Gymnasium (04:00-07:00)

Φάση «16» ομαδικού ανδρών: Σλοβενία-Ν. Κορέα

Φάση «16» ομαδικού γυναικών: Χονγκ Κονγκ-Βραζιλία

Tokyo Metropolitan Gymnasium (08:30-11:30)

Φάση «16» ομαδικού ανδρών: Ταϊπέι-Κροατία

Φάση «16» ομαδικού γυναικών: Αίγυπτος-Ρουμανία

Tokyo Metropolitan Gymnasium (13:30-16:30)

Φάση «16» ομαδικού ανδρών: Βραζιλία-Σερβία, Χονγκ Κονγκ-Γαλλία, Πορτογαλία-Γερμανία, Κίνα-Αίγυπτος

Φάση «16» ομαδικού γυναικών: Κίνα-Αυστρία, Αυστραλία-Γερμανία, Ουγγαρία-Ιαπωνία, Ταϊπέι-ΗΠΑ

ΤΕΝΙΣ

Ariake Tennis Park - Center Court (06:00-14:00)

Αγώνας χρυσού μεταλλίου μονού ανδρών

Απονομή μεταλλίων μονού ανδρών

Αγώνας χρυσού μεταλλίου διπλού γυναικών

Απονομή μεταλλίων διπλού γυναικών

Αγώνας χρυσού μεταλλίου μικτού διπλού

Απονομή μεταλλίων μικτού διπλού

* Περιλαμβάνονται όλες οι πιθανές αναμετρήσεις γι’ αυτό το κορτ. Το τελικό πρόγραμμα σε κάθε κορτ και η σειρά αγώνων υπόκεινται σε αλλαγές έως την ημέρα διεξαγωγής τους.

ΒΟΛΕΪ

Ariake Arena (03:00-06:50)

Προκριματικός γύρος ανδρών (Α’ όμιλος): Πολωνία-Καναδάς

Προκριματικός γύρος ανδρών (Β’ όμιλος): Βραζιλία-Γαλλία

Ariake Arena (08:20-12:10)

Προκριματικός γύρος ανδρών (Β’ όμιλος): Ρωσική Ολυμπιακή Επιτροπή-Τυνησία

Προκριματικός γύρος ανδρών (Α’ όμιλος): Ιταλία-Βενεζουέλα

Ariake Arena (13:40-17:30)

Προκριματικός γύρος ανδρών (Α’ όμιλος): Ιαπωνία-Ιράν

Προκριματικός γύρος ανδρών (Β’ όμιλος): ΗΠΑ-Αργεντινή

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Tatsumi Water Polo Centre (08:00-10:50)

Προκριματικός γύρος γυναικών (Β’ όμιλος): Ουγγαρία-Κίνα

Προκριματικός γύρος γυναικών (Α’ όμιλος): Ολλανδία-Καναδάς

Tatsumi Water Polo Centre (12:20-15:10)

Προκριματικός γύρος γυναικών (Β’ όμιλος): Ρωσική Ολυμπιακή Επιτροπή-Ιαπωνία

Προκριματικός γύρος γυναικών (Α’ όμιλος): Αυστραλία-Νότια Αφρική

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

Tokyo International Forum (07:50-10:00)

76κ. γυναικών (Β’ γκρουπ)

Tokyo International Forum (13:50-16:00)

76κ. γυναικών (Α’ γκρουπ)

76κ. γυναικών (Απονομή μεταλλίων)

ΠΑΛΗ

Makuhari Messe Hall A (05:00-07:00)

60κ. ελληνορωμαϊκής (φάση «16»)

76κ. ελευθέρας γυναικών (φάση «16»)

130κ. ελληνορωμαϊκής (φάση «16»)

60κ. ελληνορωμαϊκής (προημιτελικοί)

76κ. ελευθέρας γυναικών (προημιτελικοί)

130κ. ελληνορωμαϊκής (προημιτελικοί)

Makuhari Messe Hall A (12:15-13:15)

60κ. ελληνορωμαϊκής (ημιτελικοί)

130κ. ελληνορωμαϊκής (ημιτελικοί)

76κ. ελευθέρας γυναικών (ημιτελικοί)

Σε στίβο, κολύμβηση και ιστιοπλοΐα επικεντρώνεται το ενδιαφέρον των ελληνικών συμμετοχών την Κυριακή 1 Αυγούστου, 10η ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο, με την Ελλάδα να διεκδικεί μετάλλια σε δύο αγωνίσματα.

Ο Κρίστιαν Γκολομέεβ συμμετέχει στον τελικό των 50μ. ελεύθερο ανδρών στην κολύμβηση και "βλέπει" μετάλλιο με βάση τις φετινές επιδόσεις του, αλλά και τις εμφανίσεις του στις προκριματικές σειρές.

Στην ιστιοπλοΐα, η Βασιλεία Καραχάλιου συμμετέχει στην κούρσα μεταλλίων των Laser Radial, ενώ οι Ιωάννης Μιτάκης (Finn). Αριάδνη Σπανάκη-Αιμιλία Τσουλφά (470) και Παναγιώτης Μάντης-Παύλος Καγιαλής (470) δίνουν τις δικές τους μάχες στη θάλασσα.

Στη σφυροβολία, η Σταματία Σκαρβέλη αρχίζει τον δικό της αγώνα στον προκριματικό γύρο.

Το πρόγραμμα της Κυριακής:

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Ariake Gymnastics Centre (11:00-14:10)

Τελικός ασκήσεων εδάφους ανδρών

Απονομή μεταλλίων ασκήσεων εδάφους ανδρών

Τελικός άλματος γυναικών

Απονομή μεταλλίων άλματος γυναικών

Τελικός πλάγιου ίππου ανδρών

Απονομή μεταλλίων πλάγιου ίππου ανδρών

Τελικός ασύμμετρων ζυγών γυναικών

Απονομή μεταλλίων ασύμμετρων ζυγών γυναικών

ΣΤΙΒΟΣ

Olympic Stadium (03:10-06:00)

Σφυροβολία γυναικών (προκριματικά) - ΣΤΑΜΑΤΙΑ ΣΚΑΡΒΕΛΗ (03:10)

3000μ. στιπλ γυναικών (1ος γύρος)

Μήκος γυναικών (προκριματικά)

Δισκοβολία ανδρών (απονομή μεταλλίων)

Σφαιροβολία γυναικών (τελικός)

400μ. ανδρών (1ος γύρος)

Μικτή σκυταλοδρομία 4Χ400μ. (απονομή μεταλλίων)

Olympic Stadium (13:00-15:55)

100μ. γυναικών (απονομή μεταλλίων)

Ύψος ανδρών (τελικός)

100μ. ανδρών (ημιτελικοί)

100μ. εμπόδια γυναικών (ημιτελικοί)

Σφαιροβολία γυναικών (απονομή μεταλλίων)

Τριπλούν γυναικών (τελικός)

800μ. ανδρών (ημιτελικοί)

400μ. εμπόδια ανδρών (ημιτελικοί)

Ύψος ανδρών (απονομή μεταλλίων)

100μ. ανδρών (τελικός)

ΜΠΑΝΤΜΙΝΤΟΝ

Musashino Forest Sport Plaza (07:00-10:00)

Μονό ανδρών (ημιτελικοί)

Musashino Forest Sport Plaza (14:30-17:00)

Μονό γυναικών (αγώνας χάλκινου μεταλλίου)

Μονό γυναικών (αγώνας χρυσού μεταλλίου)

Μονό γυναικών (απονομή μεταλλίων)

ΜΠΕΪΖΜΠΟΛ/ΣΟΦΤΜΠΟΛ

Yokohama Baseball Stadium (06:00-09:00)

Φάση «νοκ άουτ» μπέιζμπολ (#1)

Yokohama Baseball Stadium (13:00-16:00)

Φάση «νοκ άουτ» μπέιζμπολ (#2)

ΜΠΑΣΚΕΤ

Saitama Super Arena (04:00-06:00)

Προκριματικά γυναικών (Α’ όμιλος): Καναδάς-Ισπανία

Saitama Super Arena (07:40-09:40)

Προκριματικά ανδρών (Γ’ όμιλος): Αργεντινή-Ιαπωνία

Saitama Super Arena (11:20-13:20)

Προκριματικά ανδρών (Γ’ όμιλος): Ισπανία-Σλοβενία

Saitama Super Arena (15:00-17:00)

Προκριματικά γυναικών (Α’ όμιλος): Νότια Κορέα-Σερβία

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ

Shiokaze Park (03:00-04:50)

Φάση «16» ανδρών ή γυναικών (2 αγώνες)

Shiokaze Park (07:00-08:50)

Φάση «16» ανδρών ή γυναικών (2 αγώνες)

Shiokaze Park (11:00-12:50)

Φάση «16» ανδρών ή γυναικών (2 αγώνες)

Shiokaze Park (15:00-16:50)

Φάση «16» ανδρών ή γυναικών (2 αγώνες)

ΠΥΓΜΑΧΙΑ

Kokugikan Arena (05:00-07:40)

51κ. γυναικών (προημιτελικοί)

57κ. ανδρών (προημιτελικοί)

69κ. ανδρών (ημιτελικός)

75κ. ανδρών (προημιτελικοί)

81κ. ανδρών (ημιτελικός)

+91κ. ανδρών (προημιτελικοί)

Kokugikan Arena (11:00-13:40)

51κ. γυναικών (προημιτελικοί)

57κ. ανδρών (προημιτελικοί)

69κ. ανδρών (ημιτελικός)

75κ. ανδρών (προημιτελικοί)

81κ. ανδρών (ημιτελικός)

+91κ. ανδρών (προημιτελικοί)

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ BMX FREESTYLE

Ariake Urban Sports Park (04:10-06:45)

Τελικός Park γυναικών

Τελικός Park ανδρών

Απονομή μεταλλίων Park γυναικών

Απονομή μεταλλίων Park ανδρών

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Tokyo Aquatics Centre (09:00-10:25)

3μ. γυναικών (τελικός)

3μ. γυναικών (απονομή μεταλλίων)

ΙΠΠΑΣΙΑ

Sea Forest Cross-Country Course (01:45-05:10)

Cross Country ιππικού τριάθλου (ομαδικό και ατομικό)

ΞΙΦΑΣΚΙΑ

Makuhari Messe Hall B (03:00-10:00)

Ξίφος ασκήσεων ανδρών (ομαδικό - φάση «16»)

Ξίφος ασκήσεων ανδρών (ομαδικό - προημιτελικοί)

Ξίφος ασκήσεων ανδρών (ομαδικό - θέσεις 5-8)

Ξίφος ασκήσεων ανδρών (ομαδικό - ημιτελικοί)

Ξίφος ασκήσεων ανδρών (ομαδικό - θέσεις 5-6)

Ξίφος ασκήσεων ανδρών (ομαδικό - θέσεις 7-8)

Makuhari Messe Hall B (12:30-15:20)

Ξίφος ασκήσεων ανδρών (ομαδικό - αγώνας χάλκινου μεταλλίου)

Ξίφος ασκήσεων ανδρών (ομαδικό - αγώνας χρυσού μεταλλίου)

Ξίφος ασκήσεων ανδρών (ομαδικό - απονομή μεταλλίων)

ΓΚΟΛΦ

Kasumigaseki Country Club (01:30-10:30)

Ατομικό ανδρών (Stroke Play - Γύρος 4)

Απονομή μεταλλίων ατομικού ανδρών

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Yoyogi National Stadium (03:00-06:30)

Προκριματικός γύρος ανδρών (Β’ όμιλος): Πορτογαλία-Ιαπωνία

Προκριματικός γύρος ανδρών (Β’ όμιλος): Αίγυπτος-Μπαχρέιν

Yoyogi National Stadium (08:15-11:45)

Προκριματικός γύρος ανδρών (Α’ όμιλος): Ισπανία-Αργεντινή

Προκριματικός γύρος ανδρών (Α’ όμιλος): Νορβηγία-Γαλλία

Yoyogi National Stadium (13:30-17:00)

Προκριματικός γύρος ανδρών (Α’ όμιλος): Γερμανία-Βραζιλία

Προκριματικός γύρος ανδρών (Β’ όμιλος): Δανία-Σουηδία

ΧΟΚΕΪ

Oi Hockey Stadium - North Pitch (03:30-07:45)

Προημιτελικοί ανδρών (2 αγώνες): Γερμανία-Αργεντινή, Αυστραλία-Ολλανδία

Oi Hockey Stadium - North Pitch (12:30-16:45)

Προημιτελικοί ανδρών (2 αγώνες): Βέλγιο-Ισπανία, Ινδία-Μ. Βρετανία

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Enoshima Yacht Harbour (06:00-12:00)

Finn ανδρών - ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΙΤΑΚΗΣ (08:05, 09:15)

470 ανδρών - ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΑΝΤΗΣ-ΠΑΥΛΟΣ ΚΑΓΙΑΛΗΣ (06:15, 07:25)

470 γυναικών - ΑΡΙΑΔΝΗ ΣΠΑΝΑΚΗ-ΑΙΜΙΛΙΑ ΤΣΟΥΛΦΑ (06:05, 07:15)

Foiling Nacra 17 μικτό

Laser ανδρών (κούρσα μεταλλίων)

Laser Radial γυναικών (κούρσα μεταλλίων) - ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ (07:33)

Laser ανδρών (απονομή μεταλλίων)

Laser Radial γυναικών (απονομή μεταλλίων, 08:45)

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Asaka Shooting Range - R&P Finals Hall (02:30-07:15)

25μ. πιστόλι ταχύτητας ανδρών (προκριματικά, 1ο μέρος)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Tokyo Aquatics Centre (04:30-06:25)

50μ. ελεύθερο ανδρών (τελικός) - ΚΡΙΣΤΙΑΝ ΓΚΟΛΟΜΕΕΒ (04:30)

50μ. ελεύθερο γυναικών (τελικός)

1500μ. ελεύθερο ανδρών (τελικός)

50μ. ελεύθερο ανδρών (απονομή μεταλλίων, 05:05)

4Χ100μ. μικτή ομαδική γυναικών (τελικός)

50μ. ελεύθερο γυναικών (απονομή μεταλλίων)

4Χ100μ. μικτή ομαδική ανδρών (τελικός)

1500μ. ελεύθερο ανδρών (απονομή μεταλλίων)

4Χ100μ. μικτή ομαδική γυναικών (απονομή μεταλλίων)

4Χ100μ. μικτή ομαδική ανδρών (απονομή μεταλλίων)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Tokyo Metropolitan Gymnasium (04:00-07:00)

Φάση «16» ομαδικού ανδρών: Σλοβενία-Ν. Κορέα

Φάση «16» ομαδικού γυναικών: Χονγκ Κονγκ-Βραζιλία

Tokyo Metropolitan Gymnasium (08:30-11:30)

Φάση «16» ομαδικού ανδρών: Ταϊπέι-Κροατία

Φάση «16» ομαδικού γυναικών: Αίγυπτος-Ρουμανία

Tokyo Metropolitan Gymnasium (13:30-16:30)

Φάση «16» ομαδικού ανδρών: Βραζιλία-Σερβία, Χονγκ Κονγκ-Γαλλία, Πορτογαλία-Γερμανία, Κίνα-Αίγυπτος

Φάση «16» ομαδικού γυναικών: Κίνα-Αυστρία, Αυστραλία-Γερμανία, Ουγγαρία-Ιαπωνία, Ταϊπέι-ΗΠΑ

ΤΕΝΙΣ

Ariake Tennis Park - Center Court (06:00-14:00)

Αγώνας χρυσού μεταλλίου μονού ανδρών

Απονομή μεταλλίων μονού ανδρών

Αγώνας χρυσού μεταλλίου διπλού γυναικών

Απονομή μεταλλίων διπλού γυναικών

Αγώνας χρυσού μεταλλίου μικτού διπλού

Απονομή μεταλλίων μικτού διπλού

* Περιλαμβάνονται όλες οι πιθανές αναμετρήσεις γι’ αυτό το κορτ. Το τελικό πρόγραμμα σε κάθε κορτ και η σειρά αγώνων υπόκεινται σε αλλαγές έως την ημέρα διεξαγωγής τους.

ΒΟΛΕΪ

Ariake Arena (03:00-06:50)

Προκριματικός γύρος ανδρών (Α’ όμιλος): Πολωνία-Καναδάς

Προκριματικός γύρος ανδρών (Β’ όμιλος): Βραζιλία-Γαλλία

Ariake Arena (08:20-12:10)

Προκριματικός γύρος ανδρών (Β’ όμιλος): Ρωσική Ολυμπιακή Επιτροπή-Τυνησία

Προκριματικός γύρος ανδρών (Α’ όμιλος): Ιταλία-Βενεζουέλα

Ariake Arena (13:40-17:30)

Προκριματικός γύρος ανδρών (Α’ όμιλος): Ιαπωνία-Ιράν

Προκριματικός γύρος ανδρών (Β’ όμιλος): ΗΠΑ-Αργεντινή

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Tatsumi Water Polo Centre (08:00-10:50)

Προκριματικός γύρος γυναικών (Β’ όμιλος): Ουγγαρία-Κίνα

Προκριματικός γύρος γυναικών (Α’ όμιλος): Ολλανδία-Καναδάς

Tatsumi Water Polo Centre (12:20-15:10)

Προκριματικός γύρος γυναικών (Β’ όμιλος): Ρωσική Ολυμπιακή Επιτροπή-Ιαπωνία

Προκριματικός γύρος γυναικών (Α’ όμιλος): Αυστραλία-Νότια Αφρική

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

Tokyo International Forum (07:50-10:00)

76κ. γυναικών (Β’ γκρουπ)

Tokyo International Forum (13:50-16:00)

76κ. γυναικών (Α’ γκρουπ)

76κ. γυναικών (Απονομή μεταλλίων)

ΠΑΛΗ

Makuhari Messe Hall A (05:00-07:00)

60κ. ελληνορωμαϊκής (φάση «16»)

76κ. ελευθέρας γυναικών (φάση «16»)

130κ. ελληνορωμαϊκής (φάση «16»)

60κ. ελληνορωμαϊκής (προημιτελικοί)

76κ. ελευθέρας γυναικών (προημιτελικοί)

130κ. ελληνορωμαϊκής (προημιτελικοί)

Makuhari Messe Hall A (12:15-13:15)

60κ. ελληνορωμαϊκής (ημιτελικοί)

130κ. ελληνορωμαϊκής (ημιτελικοί)

76κ. ελευθέρας γυναικών (ημιτελικοί)

ΣΧΟΛΙΑ

Επιλέξτε Κατηγορία