Ο Άρης ανακοίνωσε τον Τόνσο

"Κιτρινόμαυρος" για τον επόμενο 1,5 χρόνο ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός

15/01/2019 19:06

Την απόκτηση του Μάρτιν Τόνσο ανακοίνωσε με κάθε επισημότητα η ΠΑΕ Άρης. Ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας 18 μηνών και φωτογραφήθηκε με το κασκόλ και τη φανέλα της ομάδας.

Ο πρώην ποδοσφαιριστής του Αστέρα Τρίπολης βρέθηκε τη Δευτέρα στο "Κλεάνθης Βικελίδης" και είδε τον αγώνα της νέας του ομάδας με αντίπαλο τη Λαμία, όπου ο Άρης επικράτησε με 1-0 χάρη σε γκολ του Ματίγια στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

«Νιώθω χαρούμενος που ανήκω από σήμερα στον Άρη. Στόχος μου είναι να προσαρμοστώ το συντομότερο δυνατό στην καινούργια μου ομάδα και πιστεύω ότι δεν θα αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα σ’ αυτό.

Θα βοηθήσω τη νέα μου ομάδα με όλες μου τις δυνάμεις για να πετύχει το στόχο της. Μετά τη νίκη επί της Λαμίας, αισιοδοξώ ότι θα 'χτίσουμε' ένα σερί νικών με τον ερχομό του νέου χρόνου, ώστε να καταφέρουμε στο τέλος να πετύχουμε το στόχο μας. Στόχος μας είναι να κατακτήσουμε μια θέση που οδηγεί στο Γιουρόπα Λιγκ", είπε ο Τόνσο.

"Έχω παίξει δύο φορές ως αντίπαλος του Άρη στο Κλεάνθης Βικελίδης και μου έκανε εντύπωση η θερμή ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι οπαδοί του. Ομάδα και κόσμος, ενωμένοι, θα πετύχουμε το στόχο μας", πρόσθεσε.