ΝΒΑ: Σαρωτικός ο Γιάννης, πρωτιά για τους Μπακς (video)

Έγιναν κάτοχοι του καλύτερου ρεκόρ του πρωταθλήματος με 18 νίκες σε 21 ματς

03/12/2019 11:21

Ασταμάτητοι ήταν για ένα ακόμα ματς οι Μιλγουόκι Μπακς, που επιβλήθηκαν με 132-88 των Νικς και έγιναν κάτοχοι του καλύτερου ρεκόρ του πρωταθλήματος, μετρώντας 18 νίκες σε 21 ματς.

Αυτή ήταν η 12η διαδοχική νίκη των Μπακς, που έγιναν η πέμπτη ομάδα στην ιστορία του πρωταθλήματος που κατάφερε να κερδίσει δύο διαδοχικούς αγώνες με διαφορά μεγαλύτερη των 40 πόντων.

Από την πλευρά του, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σημείωσε 29 πόντους με 3/4 τρίποντα και ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του, ενώ μάζεψε και 15 ριμπάουντ σε 22΄λεπτά συμμετοχής.

Επίσης, θετική ήταν η εμφάνιση του Θανάση Αντετοκούνμπο, ο οποίος σε 12 λεπτά σημείωσε 10 πόντους (4/6 σουτ), ενώ πήρε ένα ριμπάουντ και έδωσε 3 ασίστ.