ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Μπάσκετ: Ντέρμπι μεταξύ Άρη και Ηρακλή ανέδειξε η κλήρωση του κυπέλλου

Στις 2 Οκτωβρίου με γηπεδούχους τους κιτρινόμαυρους - Άγνωστος προς το παρόν ο αντίπαλος του ΠΑΟΚ

 19/08/2019 14:09

Μπάσκετ: Ντέρμπι μεταξύ Άρη και Ηρακλή ανέδειξε η κλήρωση του κυπέλλου

Το ντέρμπι μεταξύ Άρη και Ηρακλή, στις 2 Οκτωβρίου στο "Nick Galis Hall", είναι η σπουδαιότερη είδηση από την κλήρωση του κυπέλλου μπάσκετ. Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν στο πλαίσιο της Β' φάσης του θεσμού.

Όσο για τον ΠΑΟΚ, μπαίνει αργότερα στη διοργάνωση, χωρίς ακόμη να γνωρίζει αντίπαλο.

Η κλήρωση:

Α' Φάση - 1η Αγωνιστική - Τετάρτη 18/09/2019

01. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ

02. ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ - ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

03. ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

04. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ

05. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΟΦΗ

06. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

07. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

08. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ

09. ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

10. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ - ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ

11. ΧΑΝΘ - ΑΕΠΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ

12. ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ

13. ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

14. ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ - ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

15. ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

16. ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ - ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

Α' Φάση - 2η Αγωνιστική - Κυριακή 22/09/2019

17. Νικητής Α15 - ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ

18. Νικητής Α7 - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ

19. Νικητής Α2 - ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ

20. Νικητής Α6 - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ

21. Νικητής Α3 - ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ

22. Νικητής Α12 - ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.(?)

23. Νικητής Α4 - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

24. Νικητής Α10 - ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ

25. Νικητής Α1 - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

26. Νικητής Α11 - ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

27. Νικητής Α5 - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

28. Νικητής Α16 - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

29. Νικητής Α9 - ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

30. Νικητής Α14 - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ

31. Νικητής Α13 - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

32. Νικητής Α8 - ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

Α' Φάση - 3η Αγωνιστική - Τετάρτη 25/09/2019

33. Νικητής Α31 - Νικητής Α19

34. Νικητής Α17 - Νικητής Α22

35. Νικητής Α23 - Νικητής Α30

36. Νικητής Α26 - Νικητής Α25

37. Νικητής Α27 - Νικητής Α28

38. Νικητής Α21 - Νικητής Α24

39. Νικητής Α20 - Νικητής Α32

40. Νικητής Α29 - Νικητής Α18

B' Φάση - 1η Αγωνιστική, Τετάρτη 02/10/2019

41. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΡΟΔΟΥ

42. ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 - ΓΣ ΚΥΜΗΣ-ΛΑΥΡΙΟ

43. ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 - [άγνωστη]

44. ΝΙΚΗΤΗΣ Α37 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α34

45. ΑΡΗΣ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

46. ΝΙΚΗΤΗΣ Α35 - ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

47. ΝΙΚΗΤΗΣ Α38 - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ-Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ

48. ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α36

B' Φάση - 2η Αγωνιστική, Τετάρτη 16/10/2019

49. ΝΙΚΗΤΗΣ Α47 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α48

50. ΝΙΚΗΤΗΣ Α41 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α42

51. ΝΙΚΗΤΗΣ Α44 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α43

52. ΝΙΚΗΤΗΣ Α46 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α45

B' Φάση - 3η Αγωνιστική, Τετάρτη 30/10/2019

53. ΝΙΚΗΤΗΣ Α52 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α50

54. ΝΙΚΗΤΗΣ Α51 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α49

Κυριακή 10/11/2019

55. ΝΙΚΗΤΗΣ Α54 - ΠΑΟΚ

56. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

57. -

58. -

Δ' Φάση - Ημιτελικοί Αγώνες

Τετάρτη 12/02/2020

59. -

60. -

Ε' Φάση - Τελικός

Κυριακή 16/02/2020

61. -

Το ντέρμπι μεταξύ Άρη και Ηρακλή, στις 2 Οκτωβρίου στο "Nick Galis Hall", είναι η σπουδαιότερη είδηση από την κλήρωση του κυπέλλου μπάσκετ. Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν στο πλαίσιο της Β' φάσης του θεσμού.

Όσο για τον ΠΑΟΚ, μπαίνει αργότερα στη διοργάνωση, χωρίς ακόμη να γνωρίζει αντίπαλο.

Η κλήρωση:

Α' Φάση - 1η Αγωνιστική - Τετάρτη 18/09/2019

01. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ

02. ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ - ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

03. ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

04. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ

05. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΟΦΗ

06. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

07. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

08. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ

09. ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

10. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ - ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ

11. ΧΑΝΘ - ΑΕΠΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ

12. ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ

13. ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

14. ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ - ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

15. ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

16. ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ - ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

Α' Φάση - 2η Αγωνιστική - Κυριακή 22/09/2019

17. Νικητής Α15 - ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ

18. Νικητής Α7 - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ

19. Νικητής Α2 - ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ

20. Νικητής Α6 - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ

21. Νικητής Α3 - ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ

22. Νικητής Α12 - ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.(?)

23. Νικητής Α4 - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

24. Νικητής Α10 - ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ

25. Νικητής Α1 - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

26. Νικητής Α11 - ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

27. Νικητής Α5 - ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

28. Νικητής Α16 - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

29. Νικητής Α9 - ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

30. Νικητής Α14 - ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ

31. Νικητής Α13 - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

32. Νικητής Α8 - ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

Α' Φάση - 3η Αγωνιστική - Τετάρτη 25/09/2019

33. Νικητής Α31 - Νικητής Α19

34. Νικητής Α17 - Νικητής Α22

35. Νικητής Α23 - Νικητής Α30

36. Νικητής Α26 - Νικητής Α25

37. Νικητής Α27 - Νικητής Α28

38. Νικητής Α21 - Νικητής Α24

39. Νικητής Α20 - Νικητής Α32

40. Νικητής Α29 - Νικητής Α18

B' Φάση - 1η Αγωνιστική, Τετάρτη 02/10/2019

41. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΡΟΔΟΥ

42. ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 - ΓΣ ΚΥΜΗΣ-ΛΑΥΡΙΟ

43. ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 - [άγνωστη]

44. ΝΙΚΗΤΗΣ Α37 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α34

45. ΑΡΗΣ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

46. ΝΙΚΗΤΗΣ Α35 - ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

47. ΝΙΚΗΤΗΣ Α38 - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ-Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ

48. ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α36

B' Φάση - 2η Αγωνιστική, Τετάρτη 16/10/2019

49. ΝΙΚΗΤΗΣ Α47 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α48

50. ΝΙΚΗΤΗΣ Α41 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α42

51. ΝΙΚΗΤΗΣ Α44 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α43

52. ΝΙΚΗΤΗΣ Α46 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α45

B' Φάση - 3η Αγωνιστική, Τετάρτη 30/10/2019

53. ΝΙΚΗΤΗΣ Α52 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α50

54. ΝΙΚΗΤΗΣ Α51 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α49

Κυριακή 10/11/2019

55. ΝΙΚΗΤΗΣ Α54 - ΠΑΟΚ

56. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

57. -

58. -

Δ' Φάση - Ημιτελικοί Αγώνες

Τετάρτη 12/02/2020

59. -

60. -

Ε' Φάση - Τελικός

Κυριακή 16/02/2020

61. -

ΣΧΟΛΙΑ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Επιλέξτε Κατηγορία