Μπάσκετ: Ήττα στο φινάλε και πρόωρος αποκλεισμός από το κύπελλο για τον Άρη

Οι κιτρινόμαυροι έκαναν ό,τι περνούσε από το χέρι τους για να χάσουν το ματς με τη Λάρισα και... τα κατάφεραν (68-67)

18/09/2021 19:17

Ο Άρης έπαιξε με τη φωτιά και κάηκε. Οι κιτρινόμαυροι βρέθηκαν αγκαλιά με τη νίκη - πρόκριση στον εκτός έδρας αγώνα κυπέλλου με τη Λάρισα, αλλά υπέπεσαν σε μεγάλα λάθη στην τελευταία περίοδο και χάνοντας 68-67, αποκλείστηκαν πρόωρα από το κύπελλο Ελλάδας. Το ματς κρίθηκε με τρεις βολές του Θριτ μετά από φάουλ του Τζούστον, ένα δευτερόλεπτο πριν από το τέλος.

Τα δεκάλεπτα: 11-16, 23-23, 44-44, 68-67.

ΛΑΡΙΣΑ (Παπανικολόπουλος): Ουάσινγκτον 4, Χάντσον 7 (1), Θρετ 6 (1), Κρουμπαλί 11, Τσαϊρέλης 10, Σαχπατζίδης 1, Ζάρας 13 (4), Φόρτσιουν 5 (1), Σπαν 9 (3), Καράμπελας 2.

ΑΡΗΣ (Καστρίτης): Τζούιστον 2, Κάουαν 16 (3), Σιδηροηλίας 2, Πουλιανίτης, Λόκετ 6, Νετζήπογλου 8 (1), Ουίλιαμς 17 (5), Χάνλαν 14 (1), Κώττας 2.