Μπάσκετ: Φιλική νίκη του Άρη επί του Ηρακλή στο Ιβανώφειο

Οι κιτρινόμαυροι επικράτησαν του συμπολίτη τους με 91-82

14/09/2021 20:46

Τρεις νίκες σε ισάριθμους φιλικούς αγώνες μετράει ο Άρης, που επικράτησε του Ηρακλή με 21-82 στο Ιβανώφειο, σε ματς προετοιμασίας των δύο ομάδων ενόψει των επίσημων υποχρεώσεών τους.

Μετά το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του Γιάννη Καστρίτη άρχισε να ανοίγει τη διαφορά και διατήρησε το προβάδισμά της μέχρι τέλους με κορυφαίους τους Χάνλαν και Κάουαν. Ο Ηρακλής, από την άλλη, εμφάνισε ξανά προβλήματα στην άμυνα.

Τα δεκάλεπτα: 25-23, 40-50, 60-71, 82-91.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Θανάσης Σκουρτόπουλος): Γούλριτζ 15, Σκορδίλης 2, Φίνκε 8 (1), Φίλλιος 1, Αγραβάνης 3, Τέιλορ 19 (6), Χαριτόπουλος 2, Κουζέλογλου 2, Ντάγκλας 9 (2), Τέρνερ, Παπαδάκης, Λιντς 21.

ΑΡΗΣ (Γιάννης Καστρίτης): Τζούστον 6, Κάουαν 21 (3), Σιδηροηλίας, Πετανίδης 2, Λόκετ 10 (2), Νετζήπογλου 11 (1), Ουίλιαμς 17 (3), Χάνλαν 21 (5), Κώττας 3.