Μπαράζ Γ’ εθνικής: Ανέβηκε και ο Διαγόρας

Η ομάδα της Ρόδου σκόραρε στην παράταση και γνώρισε «γλυκιά» ήττα με 2-1 από την Καλαμάτα, που τελείωσε το ματς με εννιά παίκτες

15/05/2019 17:47

Ο Διαγόρας Ρόδου ακολούθησε Ιωνικό, ΠΟ Τρίγλιας και Θεσπρωτό στη Football League. Στον τέταρτο και τελευταίο επαναληπτικό αγώνα μπαράζ, που διεξήχθη στο γήπεδο του Μεσσηνιακού, η Καλαμάτα ισοφάρισε το σκορ του αγώνα πετυχαίνοντας γκολ στο 46’ με τον Γιόνδη, που όμως αποβλήθηκε κατά τους πανηγυρισμούς.

Έτσι, στην παράταση και πιο συγκεκριμένα στο 111’ ο Μπουρλάκης ισοφάρισε με φάουλ και χάρισε την άνοδο στο Διαγόρα, αφού το γκολ του Μάρκοβιτς στο 120’ δεν αρκούσε στη «μαύρη θύελλα», που ένα λεπτό πριν το 2-1 έμεινε με εννιά παίκτες λόγω αποβολής του Κάρλος.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των επαναληπτικών (σε παρένθεση το σκορ του πρώτου αγώνα):

Ιωνικός - Αιολικός 2-0 (2-2)