Μουντιάλ: Οι Νοτιοκορεάτες έκλαιγαν από χαρά και οι Ουρουγουανοί από τρόμο, πριν ορμήξουν στον διαιτητή (βίντεο)

Φοβερές σκηνές στο φινάλε των δύο αγώνων του 8ου ομίλου

02/12/2022 19:38

Απίστευτα είναι τα όσα συμβαίνουν στο φετινό Μουντιάλ του Κατάρ, με τους θεατές να παρακολουθούν με κομμένη την ανάσα μέχρι τέλους τους αγώνες.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα αποτελούν οι Νοτιοκορεάτες, οι οποίοι ξέσπασαν σε κλάματα χαράς, αφού νωρίτερα η ομάδα της χώρας τους με γκολ στο 91’ νίκησε την Πορτογαλία με 2-1 και έστειλε στο καναβάτσα την Ουρουγουάη, παρά την επικράτησή της με 2-0 επί της Γκάνα.

Οι Ουρουγουανοί, από την πλευρά τους, σε ένα κοντράστ συναισθημάτων με τους Ασιάτες, δεν μπορούσαν να πιστέψουν ότι η ομάδα τους αποκλείστηκε με αυτόν τον τρόπο από τους «16» του Παγκοσμίου Κυπέλλου και ξέσπασαν με τη σειρά τους σε κλάματα αλλά από… τρόμο.

Μάλιστα, μετά το σφύριγμα της λήξης... όρμηξαν στον Γερμανό διαιτητή Ντάνιελ Ζίμπερτ για τον μη καταλογισμό πέναλτι υπέρ του Καβάνι στις καθυστερήσεις.