ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Κύπελλο: Η κλήρωση του πρώτου γύρου

Οι ομάδες χωρίστηκαν σε έξι ζώνες

 09/08/2019 13:59

Κύπελλο: Η κλήρωση του πρώτου γύρου

Στα γραφεία της ΕΠΟ διενεργήθηκε η κλήρωση του πρώτου γύρου του κυπέλλου Ελλάδας, όπου οι ομάδες χωρίστηκαν σε έξι ζώνες ανάλογα με τις έδρες τους.

Τα ζευγάρια:

1η ζώνη
Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου (Θράκης) - Πανδραμαϊκός (Δράμας)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Έβρου)- Αετός Ορφανού (Καβάλας)
Πανσερραϊκός (Σερρών)- Ορφέας PUMA Ξάνθης (Ξάνθης)

2η ζώνη
ΠΑΟΝΕ (Κιλκίς) - ΑΕ Καρίτσας (Πιερίας)
Μακεδονικός ΦΟΥΦΑ (Κοζάνης) - Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας (Καστοριάς)
Εδεσσαϊκός (Πέλλας) - Θερμαϊκός Θέρμης (Μακεδονίας)

3η ζώνη
Ελλασσόνα (Λάρισας) - Σούλι Παραμυθιάς (Θεσπρωτίας)
Αταλάντη (Φθιώτιδας) - Μετέωρα (Τρικάλων)
Θιναλιακός (Κέρκυρας) - Ποταμιά (Ευρυτανίας)
Τηλυκράτης (Πρέβεζας/Λευκάδας) - ΑΟ Σελλάνων (Καρδίτσας)

4η ζώνη
Απόλλων Ευπαλίου (Φωκίδας) - Όμηρος Νεοχωρίου (Αιτωλοακαρνανίας)
Παλληξουριακός (Κεφαλληνίας/Ιθάκης) - Ξενοφών Κρεστενών (Ηλείας)
Δόξα ΑΟ (Άρτας) - Ζάκυνθος ΑΠΣ (Ζακύνθου)
Καλαμάτα (Μεσσηνίας) - Ατρόμητος Πατρών (Αχαΐας)

5η ζώνη
ΑΟ Υπάτου (Βοιωτίας)- Παναργειακός (Αργολίδας)
Κόρινθος ΠΑΣ (Κορινθίας) - Λεωνίδιο (Αρκαδίας)
Πελλάνας Καστορείου (Λακωνίας) - Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου (Χίου)
Πανσαμιακός Βαθύλλου (Σάμου) - Αιολικός (Λέσβου)

6η ζώνη
Νέα Αρτάκη (Ευβοίας) - Εθνικός (Πειραιά)
Επισκοπή (Ρεθύμνου) - Ατσαλένιος (Ηρακλείου)
Πανθηραϊκός (Κυκλάδων) - Ηλυσιακός (Αθηνών)
Αχαρναϊκός (Αν. Αττικής) - ΣΥΝΚΑ ΑΕΕΚ (Χανίων)

* Σε παρένθεση οι ΕΠΣ στις οποίες ανήκουν οι ομάδες

Στα γραφεία της ΕΠΟ διενεργήθηκε η κλήρωση του πρώτου γύρου του κυπέλλου Ελλάδας, όπου οι ομάδες χωρίστηκαν σε έξι ζώνες ανάλογα με τις έδρες τους.

Τα ζευγάρια:

1η ζώνη
Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου (Θράκης) - Πανδραμαϊκός (Δράμας)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Έβρου)- Αετός Ορφανού (Καβάλας)
Πανσερραϊκός (Σερρών)- Ορφέας PUMA Ξάνθης (Ξάνθης)

2η ζώνη
ΠΑΟΝΕ (Κιλκίς) - ΑΕ Καρίτσας (Πιερίας)
Μακεδονικός ΦΟΥΦΑ (Κοζάνης) - Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας (Καστοριάς)
Εδεσσαϊκός (Πέλλας) - Θερμαϊκός Θέρμης (Μακεδονίας)

3η ζώνη
Ελλασσόνα (Λάρισας) - Σούλι Παραμυθιάς (Θεσπρωτίας)
Αταλάντη (Φθιώτιδας) - Μετέωρα (Τρικάλων)
Θιναλιακός (Κέρκυρας) - Ποταμιά (Ευρυτανίας)
Τηλυκράτης (Πρέβεζας/Λευκάδας) - ΑΟ Σελλάνων (Καρδίτσας)

4η ζώνη
Απόλλων Ευπαλίου (Φωκίδας) - Όμηρος Νεοχωρίου (Αιτωλοακαρνανίας)
Παλληξουριακός (Κεφαλληνίας/Ιθάκης) - Ξενοφών Κρεστενών (Ηλείας)
Δόξα ΑΟ (Άρτας) - Ζάκυνθος ΑΠΣ (Ζακύνθου)
Καλαμάτα (Μεσσηνίας) - Ατρόμητος Πατρών (Αχαΐας)

5η ζώνη
ΑΟ Υπάτου (Βοιωτίας)- Παναργειακός (Αργολίδας)
Κόρινθος ΠΑΣ (Κορινθίας) - Λεωνίδιο (Αρκαδίας)
Πελλάνας Καστορείου (Λακωνίας) - Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου (Χίου)
Πανσαμιακός Βαθύλλου (Σάμου) - Αιολικός (Λέσβου)

6η ζώνη
Νέα Αρτάκη (Ευβοίας) - Εθνικός (Πειραιά)
Επισκοπή (Ρεθύμνου) - Ατσαλένιος (Ηρακλείου)
Πανθηραϊκός (Κυκλάδων) - Ηλυσιακός (Αθηνών)
Αχαρναϊκός (Αν. Αττικής) - ΣΥΝΚΑ ΑΕΕΚ (Χανίων)

* Σε παρένθεση οι ΕΠΣ στις οποίες ανήκουν οι ομάδες

ΣΧΟΛΙΑ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Επιλέξτε Κατηγορία