ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Κύπελλο: Η κλήρωση της τέταρτης φάσης

Οι αγώνες είναι μονοί και θα γίνουν το τριήμερο 24-26/9

 17/09/2019 13:08

Κύπελλο: Η κλήρωση της τέταρτης φάσης

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κλήρωση για την 4η φάση του κυπέλλου Ελλάδας, με την είσοδο των ομάδων της Σούπερ Λιγκ 2, αλλά εκτός από τους εκκρεμείς αγώνες από τον προηγούμενο γύρο, προέκυψε και μια ένσταση. 

Συγκεκριμένα, η Ελασσόνα, που αποκλείστηκε από τον Ασπρόπυργο, κατέθεσε ένσταση υποστηρίζοντας ότι η ομάδα της Δυτικής Αττικής στο μεταξύ τους παιχνίδι, είχε έναν παίκτη Κ20 στην αποστολή και όχι δύο όπως ορίζει η προκήρυξη. Η υπόθεση λοιπόν, θα συζητηθεί στην πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΟ. 

Τα 12 ζευγάρια που κληρώθηκαν είναι τα εξής (οι αγώνες είναι μονοί και θα γίνουν το τριήμερο 24-26/9).

Καλαμάτα-Α.Ε. Καραϊσκάκης

Τρίκαλα-Δόξα Δράμας

Αιγάλεω-Εργοτέλης

Αταλάντη ή Ολυμπιακός Βόλου-Απόλλων Πόντου

Άετος Ορφανού-Απόλλων Λάρισας

Σπάρτη ή Ιάλυσος-Κέρκυρα

Ιωνικός-Παναχαϊκή

Πανθηραϊκός-Πλατανιάς

Α.Ε. Βαθυλλού/Πανσαμιακός ή Αιολικός/Κόρινθος/Νίκη Βόλου–Απόλλων Σμύρνης

Ασπρόπυργος-ΠΑΣ Γιάννινα

Βέροια ή Διαγόρας-Λεβαδειακός

Καβάλα-Χανιά

- Χωρίς αγώνα προκρίνεται ο Πανσερραϊκός.

ΑΠΕ-ΜΠΕ

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κλήρωση για την 4η φάση του κυπέλλου Ελλάδας, με την είσοδο των ομάδων της Σούπερ Λιγκ 2, αλλά εκτός από τους εκκρεμείς αγώνες από τον προηγούμενο γύρο, προέκυψε και μια ένσταση. 

Συγκεκριμένα, η Ελασσόνα, που αποκλείστηκε από τον Ασπρόπυργο, κατέθεσε ένσταση υποστηρίζοντας ότι η ομάδα της Δυτικής Αττικής στο μεταξύ τους παιχνίδι, είχε έναν παίκτη Κ20 στην αποστολή και όχι δύο όπως ορίζει η προκήρυξη. Η υπόθεση λοιπόν, θα συζητηθεί στην πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΟ. 

Τα 12 ζευγάρια που κληρώθηκαν είναι τα εξής (οι αγώνες είναι μονοί και θα γίνουν το τριήμερο 24-26/9).

Καλαμάτα-Α.Ε. Καραϊσκάκης

Τρίκαλα-Δόξα Δράμας

Αιγάλεω-Εργοτέλης

Αταλάντη ή Ολυμπιακός Βόλου-Απόλλων Πόντου

Άετος Ορφανού-Απόλλων Λάρισας

Σπάρτη ή Ιάλυσος-Κέρκυρα

Ιωνικός-Παναχαϊκή

Πανθηραϊκός-Πλατανιάς

Α.Ε. Βαθυλλού/Πανσαμιακός ή Αιολικός/Κόρινθος/Νίκη Βόλου–Απόλλων Σμύρνης

Ασπρόπυργος-ΠΑΣ Γιάννινα

Βέροια ή Διαγόρας-Λεβαδειακός

Καβάλα-Χανιά

- Χωρίς αγώνα προκρίνεται ο Πανσερραϊκός.

ΑΠΕ-ΜΠΕ

ΣΧΟΛΙΑ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Επιλέξτε Κατηγορία