Ιταλία: Δυσκολεύτηκε αλλά μπήκε με το δεξί η Μίλαν (βίντεο)

Οι πρωταθλητές επικράτησαν με 4-2 της Ουντινέζε στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος

13/08/2022 21:55

Μπορεί η Ουντινέζε να ήταν αυτή που πάγωσε το Σαν Σίρο σκοράροντας μόλις στο 2ο λεπτό κόντρα στην πρωταθλήτρια Μίλαν, αλλά η τελευταία βρήκε τελικά τον τρόπο και έφυγε με την ευρεία νίκη με 4-2.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν γρήγορα, μετά το 0-1, και ανέτρεψαν την κατάσταση με το πέναλτι του Τεό Ερναντέζ και το σουτ του Ρέμπιτς, αλλά οι φιλοξενούμενοι τους επιφύλαξαν και δεύτερο σοκ, ισοφαρίζοντας στην εκπνοή του ημιχρόνου με κεφαλιά του Μασίνα.

Οι «ροσονέρι» ευτύχησαν να ξαναπάρουν προβάδισμα με τη σέντρα του δευτέρου μέρους, χάρη στον Μπραχίμ Ντίας, για να «κλειδώσει» τη νίκη ο Ρέμπιτς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.