Ισπανία: Πρωτοπόρος πριν τον ΠΑΟΚ η Γρανάδα (βίντεο)

Λίγες μέρες πριν το ματς με τον Δικέφαλο νίκησε εκτός έδρας τη Χετάφε με 1-0

25/10/2020 22:14

Η Γρανάδα, που ξεκίνησε με εντυπωσιακό διπλό στον 5ο όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ, συνεχίζει την αξιοπρόσεκτη πορεία της στην Πριμέρα Ντιβισιόν.

Νέο της θύμα ήταν η Χετάφε και μάλιστα στη Μαδρίτη με 1-0, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μοντόρο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Η ομάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ έχει 13 βαθμούς με τέσσερις νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα, με αποτέλεσμα να μοιράζεται την κορυφή της βαθμολογίας με τη Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία το Σάββατο νίκησε εκτός έδρας την Μπαρτσελόνα με 3-1.

Την Πέμπτη η Γρανάδα υποδέχεται τον ΠΑΟΚ για τη 2η αγωνιστική του Γιουρόπα Λιγκ, με την ισπανική πόλη πάντως να μετράει σήμερα περισσότερα από 1.000 κρούσματα κορονοϊού.