Ηρακλής: Εύκολα 5-0 τον Ολυμπιακό Θεσσαλονίκης

Τέσσερις νίκες σε ισάριθμους αγώνες μετρούν οι κυανόλευκοι

10/11/2019 17:14

Ο Ηρακλής βιώνει το δράμα του στα γήπεδα της Γ' ΕΠΣΜ, αλλά τουλάχιστον το κάνει με... στιλ. Οι κυανόλευκοι νίκησαν με 5-0 τον Ολυμπιακό Θεσσαλονίκης στο βοηθητικό του Καυταντζογλείου και σε τέσσερις αγώνες στον 3ο όμιλο μετρούν ισάριθμες νίκες και συνολικά 29-2 γκολ.

Το σκορ άνοιξε ο Τάι με εύστοχη εκτέλεση στο 9', ο Περπερίδης διαμόρφωσε το 2-0 στο 36' και στο δεύτερο ημίχρονο σκόραραν και οι Αποστόλου (54'), Κανακούδης (58') και Περόνε (79').

Η σύνθεση του Ηρακλή: Γιούδας, Καρακώστας (80' Γουγουτσάκης), Καρακάσης, Φουρίκης (55' Βλαχούδης), Κανακούδης, Περόνε, Τάι (21' Τσακιρίδης), Περπερίδης (68' Δήμτσιος), Μάντικας, Αποστόλου, Μακρής.