Ηρακλής: Έξι γκολ και ένα επικό πανό στην πρεμιέρα του στη Γ' ΕΠΣΜ

Οι κυανόλευκοι νίκησαν με 6-0 τον Κεραυνό Μονοπήγαδου, αλλά την παράσταση έκλεψαν οι οπαδοί του

20/10/2019 16:16

Ο Ηρακλής ξεκίνησε τους αγώνες του στον 3ο όμιλο της Γ' ΕΠΣΜ νικώντας με 6-0 τον Κεραυνό Μονοπήγαδου στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής, αλλά την παράσταση στο βοηθητικό του Καυταντζογλείου έκλεψαν οι οπαδοί του.

Το συγκεκριμένο πρωτάθλημα είναι το χαμηλότερο στο οποίο θα μπορούσε να αγωνιστεί ο Ηρακλής και οι οπαδοί ανήρτησαν πανό, που έγραφε "Τώρα αν μπορείτε ρίξτε μας". Το μόνο βέβαιο είναι ότι φέτος ο Ηρακλής δεν μπορεί να υποβιβαστεί εξωαγωνιστικά για πέμπτη φορά.

Για την ιστορία, το σκορ άνοιξε ο Τάι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 7', ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το 2-0 με ψηλοκρεμαστό σουτ στο 19', ενώ στο 32' ο Περπερίδης σημείωσε το 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής πέτυχε ακόμη τρία γκολ, με τον Αποστόλου στο 58', τον Καρακώστα στο 75' και τον Περπερίδη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Γόμος, Βλαχούδης, Καρακάσης, Καρακώστας Κανακούδης, Αποστόλου, Μάντικας, Τσακιρίδης, Περόνε, Τάι, Περπερίδης.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΟΝΟΠΗΓΑΔΟΥ: Μαστροσάββας, Παναγιωτίδης, A. Κιρμανίδης, Σαρόγλου, Μπέτσιας, A. Κιρμανίδης, Χατζησταμάτης, Βασιλικός, Μπρέστας, Μπότσαρης, Γουρός.