Η σεζόν λαμβάνει τέλος για τον Ηρακλή (videos)

Καταδικαστικό για τους κυανόλευκους το 1-1 με την Κέρκυρα στο Καυταντζόγλειο

17/02/2019 16:54

Η τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία ήταν η πιο οδυνηρή για τον Ηρακλή. Το 1-1 με την Κέρκυρα στο Καυταντζόγλειο απομάκρυνε την ομάδα της Θεσσαλονίκης ακόμη πιο πολύ από τον στόχο της 2ης θέσης.

Στο πρώτο ημίχρονο έγινε το πιο κλειστό ματς που είδαμε φέτος στο Καυταντζόγλειο. Η μία και μοναδική αξιοσημείωτη φάση ήταν αυτή του 20ού λεπτού, όταν ο Σανδραβέλης ανέτρεψε τον Ζιαμπάρη, ορθώς καταλογίστηκε πέναλτι από τον διαιτητή Κατσικογιάννη κι από την άσπρη βούλα ο Περόνε εκτέλεσε εύστοχα για το 1-0. Ωστόσο, στο 30’ ο Αργεντινός αναγκάστηκε να αποχωρήσει τραυματίας και στη θέση του μπήκε ο Νιαμπουγιού.

Δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του πρώτου ημιχρόνου ο Ηρακλής δέχτηκε την ισοφάριση με το δυνατό σουτ του Κρητικού από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Οι κυανόλευκοι έχασαν καλή ευκαιρία με τον Κλέιτον στο 58’, όπως και με τον Νιαμπουγιού στο 74’.

Η φλυαρία του Ηρακλή και η έλλειψη ιδεών στο δεύτερο μισό του γηπέδου δεν επέτρεψαν στους γηπεδούχους να επανακτήσουν το προβάδισμα χάνοντας εντέλει δύο πολύ σημαντικούς βαθμούς.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Κάχριμαν, Κουτρομάνος, Γιαννίτσης, Ζιαμπάρης, Μουνιόθ, Βιτλής, Ορφανίδης (75’ Γ. Παπαδόπουλος), Καθάριος (70’ Μπορίκο), Κωστούλας, Κλέιτον, Περόνε(30’ Νιαμπουγιού).

ΚΕΡΚΥΡΑ: Κουτζαβασίλης, Σανδραβέλης, Χαντάκιας, Ιωάννου, Κούρος, Ν. Κρητικός, Νίκιτς, Λινάρδος (77’ Αποστολίδης), Κόντος (64’ Ζορμπάς), Πασάς (93' θεοδωράκης), Τουράμ.