ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Η αθλητική ατζέντα του Σαββάτου (20/4)

Οι αγώνες και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της ημέρας

 20/04/2019 07:00

Η αθλητική ατζέντα του Σαββάτου (20/4)

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Premier League (35η αγωνιστική)

14:30 Μάντσεστερ Σίτι - Τότεναμ (Cosmote Sport 1)

17:00 Μπόρνμουθ - Φούλαμ

17:00 Χάντερσφιλντ - Γουότφορντ

17:00 Γουέστ Χαμ - Λέστερ

17:00 Γουλβς - Μπράιτον

19:30 Νιουκάστλ - Σαουθάμπτον (Cosmote Sport 1)

Serie A (33η αγωνιστική)

13:30 Πάρμα - Μίλαν (Novasports 1)

16:00 Μπολόνια - Σαμπντόρια (Novasports 2)

16:00 Κάλιαρι - Φροζινόνε (Novasports 24)

16:00 Έμπολι - Σπαλ (Novasports 3)

16:00 Τζένοα - Τορίνο (Novasports 4)

16:00 Λάτσιο - Κιέβο (Novasports 1)

16:00 Ουντινέζε - Σασουόλο (Novasports 5)

19:00 Γιουβέντους - Φιορεντίνα (Novasports 1)

21:30 Ίντερ - Ρόμα (Novasports 1)

LaLiga (33η αγωνιστική)

14:00 Θέλτα - Χιρόνα (Cosmote Sport 2)

17:15 Έιμπαρ - Ατλέτικο Μαδρίτης (Cosmote Sport 2)

19:30 Ράγιο Βαγεκάνο - Ουέσκα (Cosmote Sport 2)

21:45 Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Σοσιεδάδ (Cosmote Sport 2)

Bundesliga (30ή αγωνιστική)

16:30 Μάιντς - Φορτούνα Ντίσελντορφ (Cosmote Sport 8)

16:30 Μπάγερ Λεβερκούζεν - Νυρεμβέργη (Cosmote Sport 5)

16:30 Άουγκσμπουργκ - Στουτγκάρδη (Cosmote Sport 7)

16:30 Μπάγερν Μονάχου - Βέρντερ Βρέμης (Cosmote Sport 3)

19:30 Μπορούσια Γκλάντμπαχ - Λειψία (Cosmote Sport 3)

21:30 Σάλκε - Χόφενχαϊμ (Cosmote Sport 3)

Ligue 1 (33η αγωνιστική)

18:00 Γκινγκάμπ - Μαρσέιγ (Novasports 2)

21:00 Νις - Καέν

21:00 Νιμ - Μπορντό

21:00 Στραμπούρ - Μονπελιέ (Novasports 2)

Eredivisie (31η αγωνιστική)

19:30 Έμεν - Ουτρέχτη

19:30 Χρόνινχεν - Άγιαξ (Novasports 3)

20:45 Φίτεσε - Τσβόλε

21:45 Φέγενορντ - Άλκμααρ (Novasports 3)

21:45 Φένλο - Ντε Γκράαφσαπ

Primeira Liga (30ή αγωνιστική)

17:30 Μπελενένσες - Ρίο Άβε

17:30 Μορεϊρένσε - Τσάβες

20:00 Φεϊρένσε - Μπράγκα

22:30 Πόρτο - Σάντα Κλάρα (Cosmote Sport 9)

ΜΠΑΣΚΕΤ

Α1 ανδρών (25η αγωνιστική)

16:45 Ρέθυμνο - Περιστέρι (ΕΡΤ Sports)

16:45 ΑΕΚ - Ολυμπιακός (Cosmote Sport 4)

16:45 ΠΑΟΚ - Κολοσσός Ρόδου (ΕΡΤ Sports)

16:45 Κύμη - Λαύριο (ΕΡΤ Play 1)

16:45 Προμηθέας Πατρών - Πανιώνιος (ΕΡΤ Sports)

16:45 Ήφαιστος Λήμνου - Άρης (ΕΡΤ Sports)

Α2 ανδρών (27η αγωνιστική)

17:00 Ευρώπη Πευκοχωρίου - Καρδίτσα

17:00 Καστοριά - Μαρούσι

17:00 Ερμής Αγιάς - Απόλλων Πατρών

17:00 Χαρίλαος Τρικούπης - Ψυχικό

17:00 Ιωνικός Νίκαιας - Εθνικός

17:00 Καβάλα - Αμύντας

17:00 Κόροιβος Αμαλιάδας - Διαγόρας Δρυοπιδέων

ΒΟΛΕΪ

Κύπελλο ανδρών (τελικός)

20:15 ΠΑΟΚ - Ηρακλής (ΕΡΤ Sports)

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Α1 ανδρών (πλέι οφ, 1η αγωνιστική)

20:30 ΠΑΟΚ - ΑΕΣΧ Πυλαίας

Α1 ανδρών (πλέι άουτ, 1η αγωνιστική)

18:00 Φοίβος Συκεών - ΧΑΝΘ

18:00 Φίλιππος Βέροιας - Άρης Νίκαιας

Α1 γυναικών (18η αγωνιστική)

15:30 Βέροια - ΑΕΣΧ Πυλαίας

16:30 Πανόραμα - Αναγέννηση Άρτας

18:00 Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών - ΠΑΟΚ

18:00 Νέα Ιωνία - Καματερό

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Premier League (35η αγωνιστική)

14:30 Μάντσεστερ Σίτι - Τότεναμ (Cosmote Sport 1)

17:00 Μπόρνμουθ - Φούλαμ

17:00 Χάντερσφιλντ - Γουότφορντ

17:00 Γουέστ Χαμ - Λέστερ

17:00 Γουλβς - Μπράιτον

19:30 Νιουκάστλ - Σαουθάμπτον (Cosmote Sport 1)

Serie A (33η αγωνιστική)

13:30 Πάρμα - Μίλαν (Novasports 1)

16:00 Μπολόνια - Σαμπντόρια (Novasports 2)

16:00 Κάλιαρι - Φροζινόνε (Novasports 24)

16:00 Έμπολι - Σπαλ (Novasports 3)

16:00 Τζένοα - Τορίνο (Novasports 4)

16:00 Λάτσιο - Κιέβο (Novasports 1)

16:00 Ουντινέζε - Σασουόλο (Novasports 5)

19:00 Γιουβέντους - Φιορεντίνα (Novasports 1)

21:30 Ίντερ - Ρόμα (Novasports 1)

LaLiga (33η αγωνιστική)

14:00 Θέλτα - Χιρόνα (Cosmote Sport 2)

17:15 Έιμπαρ - Ατλέτικο Μαδρίτης (Cosmote Sport 2)

19:30 Ράγιο Βαγεκάνο - Ουέσκα (Cosmote Sport 2)

21:45 Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Σοσιεδάδ (Cosmote Sport 2)

Bundesliga (30ή αγωνιστική)

16:30 Μάιντς - Φορτούνα Ντίσελντορφ (Cosmote Sport 8)

16:30 Μπάγερ Λεβερκούζεν - Νυρεμβέργη (Cosmote Sport 5)

16:30 Άουγκσμπουργκ - Στουτγκάρδη (Cosmote Sport 7)

16:30 Μπάγερν Μονάχου - Βέρντερ Βρέμης (Cosmote Sport 3)

19:30 Μπορούσια Γκλάντμπαχ - Λειψία (Cosmote Sport 3)

21:30 Σάλκε - Χόφενχαϊμ (Cosmote Sport 3)

Ligue 1 (33η αγωνιστική)

18:00 Γκινγκάμπ - Μαρσέιγ (Novasports 2)

21:00 Νις - Καέν

21:00 Νιμ - Μπορντό

21:00 Στραμπούρ - Μονπελιέ (Novasports 2)

Eredivisie (31η αγωνιστική)

19:30 Έμεν - Ουτρέχτη

19:30 Χρόνινχεν - Άγιαξ (Novasports 3)

20:45 Φίτεσε - Τσβόλε

21:45 Φέγενορντ - Άλκμααρ (Novasports 3)

21:45 Φένλο - Ντε Γκράαφσαπ

Primeira Liga (30ή αγωνιστική)

17:30 Μπελενένσες - Ρίο Άβε

17:30 Μορεϊρένσε - Τσάβες

20:00 Φεϊρένσε - Μπράγκα

22:30 Πόρτο - Σάντα Κλάρα (Cosmote Sport 9)

ΜΠΑΣΚΕΤ

Α1 ανδρών (25η αγωνιστική)

16:45 Ρέθυμνο - Περιστέρι (ΕΡΤ Sports)

16:45 ΑΕΚ - Ολυμπιακός (Cosmote Sport 4)

16:45 ΠΑΟΚ - Κολοσσός Ρόδου (ΕΡΤ Sports)

16:45 Κύμη - Λαύριο (ΕΡΤ Play 1)

16:45 Προμηθέας Πατρών - Πανιώνιος (ΕΡΤ Sports)

16:45 Ήφαιστος Λήμνου - Άρης (ΕΡΤ Sports)

Α2 ανδρών (27η αγωνιστική)

17:00 Ευρώπη Πευκοχωρίου - Καρδίτσα

17:00 Καστοριά - Μαρούσι

17:00 Ερμής Αγιάς - Απόλλων Πατρών

17:00 Χαρίλαος Τρικούπης - Ψυχικό

17:00 Ιωνικός Νίκαιας - Εθνικός

17:00 Καβάλα - Αμύντας

17:00 Κόροιβος Αμαλιάδας - Διαγόρας Δρυοπιδέων

ΒΟΛΕΪ

Κύπελλο ανδρών (τελικός)

20:15 ΠΑΟΚ - Ηρακλής (ΕΡΤ Sports)

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Α1 ανδρών (πλέι οφ, 1η αγωνιστική)

20:30 ΠΑΟΚ - ΑΕΣΧ Πυλαίας

Α1 ανδρών (πλέι άουτ, 1η αγωνιστική)

18:00 Φοίβος Συκεών - ΧΑΝΘ

18:00 Φίλιππος Βέροιας - Άρης Νίκαιας

Α1 γυναικών (18η αγωνιστική)

15:30 Βέροια - ΑΕΣΧ Πυλαίας

16:30 Πανόραμα - Αναγέννηση Άρτας

18:00 Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών - ΠΑΟΚ

18:00 Νέα Ιωνία - Καματερό

ΣΧΟΛΙΑ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Επιλέξτε Κατηγορία