Η αθλητική ατζέντα της Κυριακής (8/12)
08/12/2019 07:00
08/12/2019 07:00
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Super League 1 (13η αγωνιστική)
15:00 Λαμία - ΟΦΗ (ΕΡΤ Sports)
17:15 Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΛ (Novasports 2)
19:30 Ατρόμητος - Άρης (ΕΡΤ Sports)
19:30 Βόλος - Παναθηναϊκός (Novasports 1)
Super League 2 (8η αγωνιστική)
15:00 Πλατανιάς Χανίων - Κέρκυρα
15:00 Απόλλων Σμύρνης - Καραϊσκάκης
15:00 Απόλλων Λάρισας - Απόλλων Πόντου
17:30 ΠΑΣ Γιάννινα - Δόξα Δράμας (ΕΡΤ Sports)
Football League (11η αγωνιστική)
15:00 Αιγάλεω - Ολυμπιακός Βόλου
15:00 Ιεράπετρα - Θεσπρωτός
15:00 Τρίγλια - Διαγόρας Ρόδου
15:00 Καβάλα - Ιωνικός (ΕΡΤ3)
15:00 Ιάλυσος - Βέροια
15:00 Νίκη Βόλου - Πανασπροπυργιακός
Γ’ εθνική (1ος όμιλος, 12η αγωνιστική)
15:00 Απόλλων Παραλιμνίου - Ένωση Αλεξανδρούπολης
15:00 Νέστος Χρυσούπολης - Κιλκισιακός
15:00 Ορφέας Ξάνθης - Κεραυνός Πέρνης
15:00 Δόξα Θεολόγου - Ηρακλής Ν. Ζυγού
15:00 Πανδραμαϊμός - Δόξα Κάτω Καμήλας
Γ’ εθνική (2ος όμιλος, 15η αγωνιστική)
15:00 Αλμωπός Αριδαίας - Μακεδονικός
15:00 Ποσειδών Μηχανιώνας - Μ. Αλέξανδρος Ημαθίας
15:00 Γιαννιτσά - Ν. Καλλικράτεια
15:00 Φλώρινα - Εδεσσαϊκός
15:00 Νίκη Αγκαθιάς - Αγροτικός Αστέρας
15:00 Θερμαϊκός Θέρμης - Θύελλα Σαρακηνών
Premier League (16η αγωνιστική)
16:00 Άστον Βίλα - Λέστερ (Cosmote Sport 1)
16:00 Νιουκάστλ - Σαουθάμπτον
16:00 Νόριτς - Σέφιλντ Γιουνάιτεντ
18:30 Μπράιτον - Γουλβς (Cosmote Sport 1)
LaLiga (16η αγωνιστική)
13:00 Έιμπαρ - Χετάφε (Cosmote Sport 2)
15:00 Ρεάλ Μπέτις - Αθλέτικ Μπιλμπάο (Cosmote Sport 5)
17:00 Βαγιαδολίδ - Ρεάλ Σοσιεδάδ (Cosmote Sport 2)
19:30 Λεγανές - Θέλτα (Cosmote Sport 2)
22:00 Οσασούνα - Σεβίλλη (Cosmote Sport 2)
Serie A (15η αγωνιστική)
13:30 Λέτσε - Τζένοα (Novasports 1)
16:00 Σασουόλο - Κάλιαρι (Novasports 3)
16:00 Σπαλ - Μπρέσια (Novasports 4)
16:00 Τορίνο - Φιορεντίνα (Novasports 1)
19:00 Σαμπντόρια - Πάρμα (Novasports 3)
21:45 Μπολόνια - Μίλαν (Novasports 2)
Bundesliga (14η αγωνιστική)
16:30 Ουνιόν - Κολονία (Cosmote Sport 3)
19:00 Βέρντερ Βρέμης - Πάντερμπορν (Cosmote Sport 3)
Ligue 1 (17η αγωνιστική)
16:00 Ρεμς - Σεντ Ετιέν
18:00 Ναντ - Ντιζόν
22:00 Μαρσέιγ - Μπορντό (Novasports 3)
Eredivisie (16η αγωνιστική)
13:15 Φίτεσε - Φέγενορντ (Novasports 2)
15:30 Γκρόνινγκεν - Ουτρέχτη
15:30 Βαάλβαϊκ - Χέερενφεν
17:45 Σπάρτα Ρότερνταμ - Χέρακλες
Primeira Liga (13η αγωνιστική)
17:00 Πάσος Φερέιρα - Σετούμπαλ
17:00 Γκιμαράες - Πορτιμονένσε
19:30 Σπόρτινγκ Λισαβόνας - Μορεϊρένσε (Cosmote Sport 9)
22:00 Μπελενένσες - Πόρτο (Cosmote Sport 3)
ΜΠΑΣΚΕΤ
Α1 ανδρών (10η αγωνιστική)
17:00 Άρης - Πανιώνιος (ΕΡΤ3)
Α1 γυναικών (8η αγωνιστική)
13:00 Σπόρτιγκ - Εσπερίδες Καλλιθέας
13:00 ΠΑΟΚ - Κρόνος Αγ. Δημητρίου
14:00 Χανιά - ΠΑΣ Γιάννινα
14:00 Νίκη Λευκάδας - Ολυμπιακός
14:30 Παναθηναϊκός - Μελίσσια
16:45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου - Ελευθερία Μοσχάτου
ΒΟΛΕΪ
Α1 ανδρών (6η αγωνιστική)
17:00 Ολυμπιακός - Κηφισιά
19:00 ΠΑΟΚ - Εθνικός Αλεξανδρούπολης
ΧΑΝΤΜΠΟΛ
Α1 ανδρών (9η αγωνιστική)
13:00 ΠΑΟΚ - Αερωπός Έδεσσας (ΕΡΤ Sports)
17:00 ΑΕΚ - Φίλιππος Βέροιας
Α1 γυναικών (6η αγωνιστική)
16:00 Προσοτσάνη - Άρης Νίκαιας
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Super League 1 (13η αγωνιστική)
15:00 Λαμία - ΟΦΗ (ΕΡΤ Sports)
17:15 Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΛ (Novasports 2)
19:30 Ατρόμητος - Άρης (ΕΡΤ Sports)
19:30 Βόλος - Παναθηναϊκός (Novasports 1)
Super League 2 (8η αγωνιστική)
15:00 Πλατανιάς Χανίων - Κέρκυρα
15:00 Απόλλων Σμύρνης - Καραϊσκάκης
15:00 Απόλλων Λάρισας - Απόλλων Πόντου
17:30 ΠΑΣ Γιάννινα - Δόξα Δράμας (ΕΡΤ Sports)
Football League (11η αγωνιστική)
15:00 Αιγάλεω - Ολυμπιακός Βόλου
15:00 Ιεράπετρα - Θεσπρωτός
15:00 Τρίγλια - Διαγόρας Ρόδου
15:00 Καβάλα - Ιωνικός (ΕΡΤ3)
15:00 Ιάλυσος - Βέροια
15:00 Νίκη Βόλου - Πανασπροπυργιακός
Γ’ εθνική (1ος όμιλος, 12η αγωνιστική)
15:00 Απόλλων Παραλιμνίου - Ένωση Αλεξανδρούπολης
15:00 Νέστος Χρυσούπολης - Κιλκισιακός
15:00 Ορφέας Ξάνθης - Κεραυνός Πέρνης
15:00 Δόξα Θεολόγου - Ηρακλής Ν. Ζυγού
15:00 Πανδραμαϊμός - Δόξα Κάτω Καμήλας
Γ’ εθνική (2ος όμιλος, 15η αγωνιστική)
15:00 Αλμωπός Αριδαίας - Μακεδονικός
15:00 Ποσειδών Μηχανιώνας - Μ. Αλέξανδρος Ημαθίας
15:00 Γιαννιτσά - Ν. Καλλικράτεια
15:00 Φλώρινα - Εδεσσαϊκός
15:00 Νίκη Αγκαθιάς - Αγροτικός Αστέρας
15:00 Θερμαϊκός Θέρμης - Θύελλα Σαρακηνών
Premier League (16η αγωνιστική)
16:00 Άστον Βίλα - Λέστερ (Cosmote Sport 1)
16:00 Νιουκάστλ - Σαουθάμπτον
16:00 Νόριτς - Σέφιλντ Γιουνάιτεντ
18:30 Μπράιτον - Γουλβς (Cosmote Sport 1)
LaLiga (16η αγωνιστική)
13:00 Έιμπαρ - Χετάφε (Cosmote Sport 2)
15:00 Ρεάλ Μπέτις - Αθλέτικ Μπιλμπάο (Cosmote Sport 5)
17:00 Βαγιαδολίδ - Ρεάλ Σοσιεδάδ (Cosmote Sport 2)
19:30 Λεγανές - Θέλτα (Cosmote Sport 2)
22:00 Οσασούνα - Σεβίλλη (Cosmote Sport 2)
Serie A (15η αγωνιστική)
13:30 Λέτσε - Τζένοα (Novasports 1)
16:00 Σασουόλο - Κάλιαρι (Novasports 3)
16:00 Σπαλ - Μπρέσια (Novasports 4)
16:00 Τορίνο - Φιορεντίνα (Novasports 1)
19:00 Σαμπντόρια - Πάρμα (Novasports 3)
21:45 Μπολόνια - Μίλαν (Novasports 2)
Bundesliga (14η αγωνιστική)
16:30 Ουνιόν - Κολονία (Cosmote Sport 3)
19:00 Βέρντερ Βρέμης - Πάντερμπορν (Cosmote Sport 3)
Ligue 1 (17η αγωνιστική)
16:00 Ρεμς - Σεντ Ετιέν
18:00 Ναντ - Ντιζόν
22:00 Μαρσέιγ - Μπορντό (Novasports 3)
Eredivisie (16η αγωνιστική)
13:15 Φίτεσε - Φέγενορντ (Novasports 2)
15:30 Γκρόνινγκεν - Ουτρέχτη
15:30 Βαάλβαϊκ - Χέερενφεν
17:45 Σπάρτα Ρότερνταμ - Χέρακλες
Primeira Liga (13η αγωνιστική)
17:00 Πάσος Φερέιρα - Σετούμπαλ
17:00 Γκιμαράες - Πορτιμονένσε
19:30 Σπόρτινγκ Λισαβόνας - Μορεϊρένσε (Cosmote Sport 9)
22:00 Μπελενένσες - Πόρτο (Cosmote Sport 3)
ΜΠΑΣΚΕΤ
Α1 ανδρών (10η αγωνιστική)
17:00 Άρης - Πανιώνιος (ΕΡΤ3)
Α1 γυναικών (8η αγωνιστική)
13:00 Σπόρτιγκ - Εσπερίδες Καλλιθέας
13:00 ΠΑΟΚ - Κρόνος Αγ. Δημητρίου
14:00 Χανιά - ΠΑΣ Γιάννινα
14:00 Νίκη Λευκάδας - Ολυμπιακός
14:30 Παναθηναϊκός - Μελίσσια
16:45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου - Ελευθερία Μοσχάτου
ΒΟΛΕΪ
Α1 ανδρών (6η αγωνιστική)
17:00 Ολυμπιακός - Κηφισιά
19:00 ΠΑΟΚ - Εθνικός Αλεξανδρούπολης
ΧΑΝΤΜΠΟΛ
Α1 ανδρών (9η αγωνιστική)
13:00 ΠΑΟΚ - Αερωπός Έδεσσας (ΕΡΤ Sports)
17:00 ΑΕΚ - Φίλιππος Βέροιας
Α1 γυναικών (6η αγωνιστική)
16:00 Προσοτσάνη - Άρης Νίκαιας
ΣΧΟΛΙΑ