ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Η αθλητική ατζέντα της Κυριακής (14/4)

Οι αγώνες και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της ημέρας

 14/04/2019 07:00

Η αθλητική ατζέντα της Κυριακής (14/4)

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σούπερ Λίγκα (28η αγωνιστική)

19:00 ΑΕΛ - ΠΑΟΚ (Novasports 1)

19:00 Απόλλων Σμύρνης - Παναιτωλικός (ΕΡΤ Play 1)

19:00 Άρης - Ατρόμητος (ΕΡΤ3)

19:00 Λαμία - ΑΕΚ (ΕΡΤ Sports)

19:00 Λεβαδειακός - Πανιώνιος (Novasports 4)

19:00 Ολυμπιακός - Ξάνθη (Novasports 2)

19:00 Παναθηναϊκός - ΟΦΗ (ΕΡΤ1)

19:00 ΠΑΣ Γιάννινα - Αστέρας Τρίπολης (Novasports 3)

Β’ εθνική (27η αγωνιστική)

15:00 Απόλλων Λάρισας - Τρίκαλα (ΕΡΤ3)

16:00 Απόλλων Πόντου - Καραϊσκάκης

Γ’ εθνική (26η αγωνιστική, 1ος όμιλος)

16:00 ΠΑΟ Κοσμίου - Απόλλων Παραλιμνίου

16:00 Ορφέας Ξάνθης - Εθνικός Σιδηροκάστρου

16:00 Νέστος Χρυσούπολης - Αετός Ορφανού

16:00 Αλέξανδρος Κιλκίς - Πανσερραϊκός

16:00 Ασπίδα Ξάνθης - Καβάλα

16:00 Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Κεραυνός Πέρνης

16:00 ΑΕ Καλαμπακίου - Άρης Αβάτου

Γ’ εθνική (26η αγωνιστική, 2ος όμιλος)

16:00 Ερμής Αμυνταίου - ΠΑΟ Κουφαλίων

16:00 Νίκη Αγκαθιάς - Λαγκαδάς

16:00 Εδεσσαϊκός - Άρης Παλαιοχωρίου

16:00 Ολυμπιακός Κυμίνων - Μελιτέας Μελίτης

16:00 Μακεδονικός - Τρίγλια

16:00 Γιαννιτσά - Αλμωπός Αριδαίας

16:00 Αγροτικός Αστέρας - Βέροια

Premier League (34η αγωνιστική)

16:05 Κρίσταλ Πάλας - Μάντσεστερ Σίτι (Cosmote Sport 1)

18:30 Λίβερπουλ - Τσέλσι (Cosmote Sport 1)

Serie A (32η αγωνιστική)

13:30 Τορίνο - Κάλιαρι (Novasports 1)

16:00 Φιορεντίνα - Μπολόνια (Novasports 1)

16:00 Σαμπντόρια - Τζένοα (Novasports 3)

16:00 Σασουόλο - Πάρμα (Novasports 2)

19:00 Κιέβο - Νάπολι (Novasports 24)

21:30 Φροζινόνε - Ίντερ (Novasports 3)

LaLiga (32η αγωνιστική)

13:00 Ρεάλ Βαγιαδολίδ - Χετάφε (Cosmote Sport 7)

15:00 Αθλέτικ Μπιλμπάο - Ράγιο Βαγεκάνο (Cosmote Sport 2)

17:15 Ρεάλ Σοσιεδάδ - Έιμπαρ (Cosmote Sport 2)

19:30 Χιρόνα - Βιγιαρεάλ (Cosmote Sport 2)

21:45 Βαλένθια - Χετάφε (Cosmote Sport 2)

Bundesliga (29η αγωνιστική)

14:30 Χόφενχαϊμ - Χέρτα (Cosmote Sport 8)

16:30 Φορτούνα Ντίσελντορφ - Μπάγερν Μονάχου (Cosmote Sport 3)

19:00 Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Άουγκσμπουργκ (Cosmote Sport 3)

Ligue 1 (32η αγωνιστική)

16:00 Ρεν - Νις

16:00 Μονπελιέ - Τουλούζ

18:00 Σεντ Ετιέν - Μπορντό

22:00 Λιλ - Παρί Σεν Ζερμέν (Novasports 4)

Eredivisie (30ή αγωνιστική)

13:15 Αϊντχόφεν - Ντε Γκράαφσαπ (Novasports 2)

15:30 Χέερενφεεν - Γκρόνινγκεν

15:30 Βίλεμ - Τσβόλε

17:45 Ουτρέχτη - Φίτεσε

Primeira Liga (29η αγωνιστική)

17:00 Μαρίτιμο - Φεϊρένσε

17:00 Ρίο Άβε - Βιτόρια Γκιμαράες

19:30 Μποαβίστα - Νασιονάλ

19:30 Μπράγκα - Τοντέλα

22:00 Μπενφίκα - Βιτόρια Σετούμπαλ (Cosmote Sport 8)


ΜΠΑΣΚΕΤ

Α1 γυναικών (21η αγωνιστική)

14:00 Ολυμπιακός - Σπόρτιγκ

14:00 Καλύβια - Εσπερίδες Καλλιθέας

14:00 Ηρακλής - Πανιώνιος

14:00 ΠΑΟΚ - Νίκη Λευκάδας

14:00 Ελευθερία Μοσχάτου - Αθηναϊκός


ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Α1 γυναικών (17η αγωνιστική)

14:00 ΑΕΣΧ Πυλαίας - Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών


ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ

09:30 14ος διεθνής μαραθώνιος «Μ. Αλέξανδρος» (ΕΡΤ3)


ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1

09:00 Γκραν πρι Κίνας (EΡΤ Sports, Cosmote Sport 5)

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σούπερ Λίγκα (28η αγωνιστική)

19:00 ΑΕΛ - ΠΑΟΚ (Novasports 1)

19:00 Απόλλων Σμύρνης - Παναιτωλικός (ΕΡΤ Play 1)

19:00 Άρης - Ατρόμητος (ΕΡΤ3)

19:00 Λαμία - ΑΕΚ (ΕΡΤ Sports)

19:00 Λεβαδειακός - Πανιώνιος (Novasports 4)

19:00 Ολυμπιακός - Ξάνθη (Novasports 2)

19:00 Παναθηναϊκός - ΟΦΗ (ΕΡΤ1)

19:00 ΠΑΣ Γιάννινα - Αστέρας Τρίπολης (Novasports 3)

Β’ εθνική (27η αγωνιστική)

15:00 Απόλλων Λάρισας - Τρίκαλα (ΕΡΤ3)

16:00 Απόλλων Πόντου - Καραϊσκάκης

Γ’ εθνική (26η αγωνιστική, 1ος όμιλος)

16:00 ΠΑΟ Κοσμίου - Απόλλων Παραλιμνίου

16:00 Ορφέας Ξάνθης - Εθνικός Σιδηροκάστρου

16:00 Νέστος Χρυσούπολης - Αετός Ορφανού

16:00 Αλέξανδρος Κιλκίς - Πανσερραϊκός

16:00 Ασπίδα Ξάνθης - Καβάλα

16:00 Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Κεραυνός Πέρνης

16:00 ΑΕ Καλαμπακίου - Άρης Αβάτου

Γ’ εθνική (26η αγωνιστική, 2ος όμιλος)

16:00 Ερμής Αμυνταίου - ΠΑΟ Κουφαλίων

16:00 Νίκη Αγκαθιάς - Λαγκαδάς

16:00 Εδεσσαϊκός - Άρης Παλαιοχωρίου

16:00 Ολυμπιακός Κυμίνων - Μελιτέας Μελίτης

16:00 Μακεδονικός - Τρίγλια

16:00 Γιαννιτσά - Αλμωπός Αριδαίας

16:00 Αγροτικός Αστέρας - Βέροια

Premier League (34η αγωνιστική)

16:05 Κρίσταλ Πάλας - Μάντσεστερ Σίτι (Cosmote Sport 1)

18:30 Λίβερπουλ - Τσέλσι (Cosmote Sport 1)

Serie A (32η αγωνιστική)

13:30 Τορίνο - Κάλιαρι (Novasports 1)

16:00 Φιορεντίνα - Μπολόνια (Novasports 1)

16:00 Σαμπντόρια - Τζένοα (Novasports 3)

16:00 Σασουόλο - Πάρμα (Novasports 2)

19:00 Κιέβο - Νάπολι (Novasports 24)

21:30 Φροζινόνε - Ίντερ (Novasports 3)

LaLiga (32η αγωνιστική)

13:00 Ρεάλ Βαγιαδολίδ - Χετάφε (Cosmote Sport 7)

15:00 Αθλέτικ Μπιλμπάο - Ράγιο Βαγεκάνο (Cosmote Sport 2)

17:15 Ρεάλ Σοσιεδάδ - Έιμπαρ (Cosmote Sport 2)

19:30 Χιρόνα - Βιγιαρεάλ (Cosmote Sport 2)

21:45 Βαλένθια - Χετάφε (Cosmote Sport 2)

Bundesliga (29η αγωνιστική)

14:30 Χόφενχαϊμ - Χέρτα (Cosmote Sport 8)

16:30 Φορτούνα Ντίσελντορφ - Μπάγερν Μονάχου (Cosmote Sport 3)

19:00 Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Άουγκσμπουργκ (Cosmote Sport 3)

Ligue 1 (32η αγωνιστική)

16:00 Ρεν - Νις

16:00 Μονπελιέ - Τουλούζ

18:00 Σεντ Ετιέν - Μπορντό

22:00 Λιλ - Παρί Σεν Ζερμέν (Novasports 4)

Eredivisie (30ή αγωνιστική)

13:15 Αϊντχόφεν - Ντε Γκράαφσαπ (Novasports 2)

15:30 Χέερενφεεν - Γκρόνινγκεν

15:30 Βίλεμ - Τσβόλε

17:45 Ουτρέχτη - Φίτεσε

Primeira Liga (29η αγωνιστική)

17:00 Μαρίτιμο - Φεϊρένσε

17:00 Ρίο Άβε - Βιτόρια Γκιμαράες

19:30 Μποαβίστα - Νασιονάλ

19:30 Μπράγκα - Τοντέλα

22:00 Μπενφίκα - Βιτόρια Σετούμπαλ (Cosmote Sport 8)


ΜΠΑΣΚΕΤ

Α1 γυναικών (21η αγωνιστική)

14:00 Ολυμπιακός - Σπόρτιγκ

14:00 Καλύβια - Εσπερίδες Καλλιθέας

14:00 Ηρακλής - Πανιώνιος

14:00 ΠΑΟΚ - Νίκη Λευκάδας

14:00 Ελευθερία Μοσχάτου - Αθηναϊκός


ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Α1 γυναικών (17η αγωνιστική)

14:00 ΑΕΣΧ Πυλαίας - Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών


ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ

09:30 14ος διεθνής μαραθώνιος «Μ. Αλέξανδρος» (ΕΡΤ3)


ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1

09:00 Γκραν πρι Κίνας (EΡΤ Sports, Cosmote Sport 5)

ΣΧΟΛΙΑ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Επιλέξτε Κατηγορία