ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Γιουρόπα Λιγκ: Η κλήρωση του Α' προκριματικού γύρου

Θα συμμετάσχουν συνολικά 94 ομάδες και οι αγώνες θα διεξαχθούν 11 και 18 Ιουλίου

 18/06/2019 18:28

Γιουρόπα Λιγκ: Η κλήρωση του Α' προκριματικού γύρου

Γνωστά είναι πλέον τα ζευγάρια του Α’ προκριματικού γύρου του Γιουρόπα Λιγκ, στον οποίο θα αγωνιστούν συνολικά 94 ομάδες, επτά εκ των οποίων θα προέλθουν από τον προ-προκριματικό γύρο.

Στη φάση αυτή μπαίνουν δύο εκπρόσωποι της Κύπρου, εκ των οποίων ο Απόλλων Λεμεσού κληρώθηκε να αντιμετωπίσει τη λιθουανική Ζαλγκίρις Κάουνας και η ΑΕΚ Λάρνακας την Πετροκούμπ από τη Μολδαβία. Οι αγώνες θα γίνουν στις 11 και 18 Ιουλίου και οι νικητές θα περάσουν στον Β' προκριματικό γύρο, η κλήρωση του οποίου γίνεται αύριο (19/6, 14:00), με τη συμμετοχή του Άρη και του Ατρόμητου.

Τα ζευγάρια του Α' προκριματικού γύρου του Γιουρόπα Λιγκ:

Μάλμε (Σουηδία) - Μπαλιμένα (Βόρεια Ιρλανδία) ή NSI (Νησιά Φερόες)

Κόναχς Κουέι (Ουαλία) - Κιλμάρνοκ (Σκωτία)

Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) - Βαντούζ (Λιχτενστάιν)

Μπραν (Νορβηγία) - Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)

Βιτέμπσκ (Λευκορωσία) - Κουόπιο (Φινλανδία)

Ορντάμπασι Σιμκέντ (Καζακστάν) - Τορπέντο Κουταϊσι (Γεωργία)

Σαντ Τζούλια (Ανδόρα) ή Γιουρόπα (Γιβραλτάρ) - Λέγκια (Πολωνία)

Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα) - Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)

Ραντνίτσκι Νις (Σερβία) - Φλόρα (Εσθονία)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) - Τίτογκραντ (Μαυροβούνιο)

Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) - Μούρα (Σλοβενία)

Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία) - Κουκέσι (Αλβανία)

Ζενές Ες (Λουξεμβούργο) - Τομπόλ Κοστανάι (Καζακστάν)

Στεάουα (Ρουμανία) - Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία)

Τσουκαρίτσκι (Σερβία) - Μπάναντς (Αρμενία)

Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία) - Β36 (Νησιά Φερόες)

Ίντερ Τούρκου (Φινλανδία) - Μπρόντμπι (Δανία)

Πρίστινα (Κόσοβο) ή Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ) - Ρέιντζερς (Σκωτία)

Κορκ (Ιρλανδία) - Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο) ή Κάρντιφ Μετροπόλιταν Γιουνιβέρσιτι (Ουαλία)

Μόλντε (Νορβηγία) - KR (Ισλανδία)

Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) - Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία)

Ακαντέμιγια Πάντεφ (Βόρεια Μακεδονία) - Ζρίνσκι (Βοσνία)

Ζέτα (Μαυροβούνιο) - Φέχερβαρ (Ουγγαρία)

Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) - Χιμπέρνιανς (Μάλτα)

Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) - Σπεράντα Νισπορένι (Μολδαβία)

Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) - Ρίγας FS (Λετονία)

Χόνβεντ (Ουγγαρία) - Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία)

Ράντνικ Μπιγέλινα (Βοσνία) - Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)

Φόλα Ες (Λουξεμβούργο) - Τσιχούρα Σατσκέρε (Γεωργία)

Αλασκερτ (Αρμενία) - Μακεντονίγια Σκοπίων (Βόρεια Μακεδονία)

Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία) - Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο) ή Ενγκορντάνι (Ανδόρα)

Σιρόκι Μπρίγεκ (Βοσνία) - Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)

Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία) - Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)

Βέντσπιλς (Λετονία) - Τέουτα (Αλβανία)

Κρακοβία (Πολωνία) - Ντουναϊσκα Στρέντα (Σλοβακία)

Στιάρναν (Ισλανδία) - Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία)

Μπάρι Τάουν (Ουαλία) ή Κλίφτονβιλ (Βόρεια Ιρλανδία) - Χάουγκενσουντ (Νορβηγία)

Ριτεριάι (Λιθουανία) - ΚΙ (Νησιά Φαρόε) ή Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο)

Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία) - Λιεπάγια (Λετονία)

Νόρκεπινγκ (Σουηδία) - Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)

Αμπερντίν (Σκωτία) - Ροβανιέμι (Φινλανδία)

Ντομζάλε (Σλοβενία) - Μπάλτζαν (Μάλτα)

Λάτσι (Αλβανία) - Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ)

Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο) - Νάρβα Τρανς (Εσθονία)

Σαμπάιλ (Αζερμπαϊτζάν) - Κραϊόβα (Ρουμανία)

Πιούνικ (Αρμενία) - Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία)

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) - Πετροκούμπ (Μολδαβία)

Γνωστά είναι πλέον τα ζευγάρια του Α’ προκριματικού γύρου του Γιουρόπα Λιγκ, στον οποίο θα αγωνιστούν συνολικά 94 ομάδες, επτά εκ των οποίων θα προέλθουν από τον προ-προκριματικό γύρο.

Στη φάση αυτή μπαίνουν δύο εκπρόσωποι της Κύπρου, εκ των οποίων ο Απόλλων Λεμεσού κληρώθηκε να αντιμετωπίσει τη λιθουανική Ζαλγκίρις Κάουνας και η ΑΕΚ Λάρνακας την Πετροκούμπ από τη Μολδαβία. Οι αγώνες θα γίνουν στις 11 και 18 Ιουλίου και οι νικητές θα περάσουν στον Β' προκριματικό γύρο, η κλήρωση του οποίου γίνεται αύριο (19/6, 14:00), με τη συμμετοχή του Άρη και του Ατρόμητου.

Τα ζευγάρια του Α' προκριματικού γύρου του Γιουρόπα Λιγκ:

Μάλμε (Σουηδία) - Μπαλιμένα (Βόρεια Ιρλανδία) ή NSI (Νησιά Φερόες)

Κόναχς Κουέι (Ουαλία) - Κιλμάρνοκ (Σκωτία)

Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) - Βαντούζ (Λιχτενστάιν)

Μπραν (Νορβηγία) - Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)

Βιτέμπσκ (Λευκορωσία) - Κουόπιο (Φινλανδία)

Ορντάμπασι Σιμκέντ (Καζακστάν) - Τορπέντο Κουταϊσι (Γεωργία)

Σαντ Τζούλια (Ανδόρα) ή Γιουρόπα (Γιβραλτάρ) - Λέγκια (Πολωνία)

Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα) - Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)

Ραντνίτσκι Νις (Σερβία) - Φλόρα (Εσθονία)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) - Τίτογκραντ (Μαυροβούνιο)

Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) - Μούρα (Σλοβενία)

Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία) - Κουκέσι (Αλβανία)

Ζενές Ες (Λουξεμβούργο) - Τομπόλ Κοστανάι (Καζακστάν)

Στεάουα (Ρουμανία) - Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία)

Τσουκαρίτσκι (Σερβία) - Μπάναντς (Αρμενία)

Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία) - Β36 (Νησιά Φερόες)

Ίντερ Τούρκου (Φινλανδία) - Μπρόντμπι (Δανία)

Πρίστινα (Κόσοβο) ή Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ) - Ρέιντζερς (Σκωτία)

Κορκ (Ιρλανδία) - Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο) ή Κάρντιφ Μετροπόλιταν Γιουνιβέρσιτι (Ουαλία)

Μόλντε (Νορβηγία) - KR (Ισλανδία)

Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) - Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία)

Ακαντέμιγια Πάντεφ (Βόρεια Μακεδονία) - Ζρίνσκι (Βοσνία)

Ζέτα (Μαυροβούνιο) - Φέχερβαρ (Ουγγαρία)

Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) - Χιμπέρνιανς (Μάλτα)

Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) - Σπεράντα Νισπορένι (Μολδαβία)

Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) - Ρίγας FS (Λετονία)

Χόνβεντ (Ουγγαρία) - Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία)

Ράντνικ Μπιγέλινα (Βοσνία) - Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)

Φόλα Ες (Λουξεμβούργο) - Τσιχούρα Σατσκέρε (Γεωργία)

Αλασκερτ (Αρμενία) - Μακεντονίγια Σκοπίων (Βόρεια Μακεδονία)

Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία) - Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο) ή Ενγκορντάνι (Ανδόρα)

Σιρόκι Μπρίγεκ (Βοσνία) - Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)

Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία) - Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)

Βέντσπιλς (Λετονία) - Τέουτα (Αλβανία)

Κρακοβία (Πολωνία) - Ντουναϊσκα Στρέντα (Σλοβακία)

Στιάρναν (Ισλανδία) - Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία)

Μπάρι Τάουν (Ουαλία) ή Κλίφτονβιλ (Βόρεια Ιρλανδία) - Χάουγκενσουντ (Νορβηγία)

Ριτεριάι (Λιθουανία) - ΚΙ (Νησιά Φαρόε) ή Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο)

Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία) - Λιεπάγια (Λετονία)

Νόρκεπινγκ (Σουηδία) - Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)

Αμπερντίν (Σκωτία) - Ροβανιέμι (Φινλανδία)

Ντομζάλε (Σλοβενία) - Μπάλτζαν (Μάλτα)

Λάτσι (Αλβανία) - Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ)

Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο) - Νάρβα Τρανς (Εσθονία)

Σαμπάιλ (Αζερμπαϊτζάν) - Κραϊόβα (Ρουμανία)

Πιούνικ (Αρμενία) - Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία)

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) - Πετροκούμπ (Μολδαβία)

ΣΧΟΛΙΑ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Επιλέξτε Κατηγορία