Γιουρόπα Λιγκ: Στα πλέι οφ με μεγάλη νίκη η ΑΕΚ (βίντεο)

Χάρη στο γκολ του Ολιβέιρα στο 71' η Ένωση επικράτησε με 1-0 της Σεντ Γκάλεν στην Ελβετία και καλείται να παίξει με τη Βόλφσμπουργκ

24/09/2020 23:39

Παρά την καταρρακτώδη βροχή στο πρώτο ημίχρονο και τη μέτρια εμφάνισή της η ΑΕΚ νίκησε με 1-0 τη Σεντ Γκάλεν στην Ελβετία και προκρίθηκε στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ, όπου θα αντιμετωπίσει σε νοκ άουτ αγώνα τη γερμανική Βόλφσμπουργκ με δέλεαρ μία θέση στους ομίλους.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 71', όταν ο Ατί-Τσίγκι απέκρουσε το πέναλτι του Ολιβέιρα, που όμως πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

ΣΕΝΤ ΓΚΑΛΕΝ: Άτι-Τσίγκι, Κράουτσι, Στεργίου, Φαζλίγι, Μουχέιμ, Κιντίγια, Γκέρτλερ, Ρουίζ (74' Γιουάν), Στίλχαρτ (74' Αντρέ Ριμπέιρο),  Ντούα (62' Γκαμπέρι), Γκιγεμενό.

ΑΕΚ: Τσιντώτας, Βασιλαντωνόπουλος, Σβάρνας, Τσιγκρίνσκι, Ινσούα, Σιμόες, Κρίστισιτς, Μάνταλος, Ανσαριφάρντ (68' Γκαρσία), Λιβάγια (90' Σάκχοφ), Ολιβέιρα.