Γαλλία: Πολύ ξύλο, πέντε αποβολές σε μία φάση και διπλό στο Παρί Σεν Ζερμέν - Μαρσέιγ (βίντεο)

Επεισοδιακό το φινάλε του μεγάλου ντέρμπι της Ligue 1

14/09/2020 00:20

Τα ντέρμπι Παρί Σεν Ζερμέν - Μαρσέιγ έχουν... άλλη γοητεία και αυτό αποδείχθηκε και απόψε. Οι φιλοξενούμενοι πήραν πολύ μεγάλη νίκη με 1-0 χάρη στο γκολ του Τοβέν στο 31', αλλά το ματς στιγματίστηκε από την κλωτσοπατινάδα στις καθυστερήσεις, όπου αποβλήθηκαν τρεις ποδοσφαιριστές της Παρί (ανάμεσά τους και ο Νεϊμάρ, που κατά την αποχώρησή του κατήγγειλε ως ρατσιστή τον Ισπανό αμυντικό Άλβαρο Γκονζάλεθ) και δύο της Μαρσέιγ.

Οι Παριζιάνοι, που προ εβδομάδων έφτασαν στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ, μετρούν δύο ήττες σε ισάριθμους αγώνες.