ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Γ' εθνική: Το πανόραμα της 24ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους ομίλους του Βορρά

 31/03/2019 18:58

Γ' εθνική: Το πανόραμα της 24ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής της Γ' εθνικής και οι βαθμολογίες στους ομίλους του Βορρά:

1ος όμιλος

Ορφέας Ξάνθης - Απόλλων Παραλιμνίου 1-1

Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ασπίδα Ξάνθης 0-3

Νέστος Χρυσούπολης - ΠΑΟ Κοσμίου 3-0 

ΑΕ Καλαμπακίου - Καβάλα 1-3

Πανσερραϊκός - Εθνικός Σιδηροκάστρου 4-0

Αετός Ορφανού - Άρης Αβάτου 1-0

Αλέξανδρος Κιλκίς - Κεραυνός Πέρνης 2-2

Η βαθμολογία:

1. Καβάλα 60

2. Νέστος Χρυσούπολης 59

3. Πανσερραϊκός 42

4. Απόλλων Παραλιμνίου 39

5. Αετός Ορφανού 39

6. Αλέξανδρος Κιλκίς 36

7. Άρης Αβάτου 35

8. Ορφέας Ξάνθης 33

9. Κεραυνός Πέρνης 31

10. ΑΕ Καλαμπακίου 25

11. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 21

12. Ασπίδα Ξάνθης 20

13. ΠΑΟ Κοσμίου 13

14. Εθνικός Σιδηροκάστρου 13

* Κεραυνός Πέρνης -6β.

2ος όμιλος

Νίκη Αγκαθιάς - ΠΑΟ Κουφαλίων 1-0

Γιαννιτσά - Μακεδονικός 1-1

Εδεσσαϊκός - Ερμής Αμυνταίου 3-0

Αγροτικός Αστέρας - Τρίγλια 0-3

Μελιτέας Μελίτης - Λαγκαδάς 5-1

Ολυμπιακός Κυμίνων - Αλμωπός Αριδαίας 1-1

Άρης Παλαιοχωρίου - Βέροια 2-1

Η βαθμολογία:

1. Βέροια 51

2. Τρίγλια 49

3. Άρης Παλαιοχωρίου 48

4. Νίκη Αγκαθιάς 47

5. Εδεσσαϊκός 41

6. Αλμωπός Αριδαίας 39

7. Μακεδονικός 36

8. Αγροτικός Αστέρας 34

9. Γιαννιτσά 34

10. Ολυμπιακός Κυμίνων 19

11. ΠΑΟ Κουφαλίων 18

12. Μελιτέας Μελίτης 18

13. Λαγκαδάς 13

14. Ερμής Αμυνταίου 12





Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής της Γ' εθνικής και οι βαθμολογίες στους ομίλους του Βορρά:

1ος όμιλος

Ορφέας Ξάνθης - Απόλλων Παραλιμνίου 1-1

Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ασπίδα Ξάνθης 0-3

Νέστος Χρυσούπολης - ΠΑΟ Κοσμίου 3-0 

ΑΕ Καλαμπακίου - Καβάλα 1-3

Πανσερραϊκός - Εθνικός Σιδηροκάστρου 4-0

Αετός Ορφανού - Άρης Αβάτου 1-0

Αλέξανδρος Κιλκίς - Κεραυνός Πέρνης 2-2

Η βαθμολογία:

1. Καβάλα 60

2. Νέστος Χρυσούπολης 59

3. Πανσερραϊκός 42

4. Απόλλων Παραλιμνίου 39

5. Αετός Ορφανού 39

6. Αλέξανδρος Κιλκίς 36

7. Άρης Αβάτου 35

8. Ορφέας Ξάνθης 33

9. Κεραυνός Πέρνης 31

10. ΑΕ Καλαμπακίου 25

11. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 21

12. Ασπίδα Ξάνθης 20

13. ΠΑΟ Κοσμίου 13

14. Εθνικός Σιδηροκάστρου 13

* Κεραυνός Πέρνης -6β.

2ος όμιλος

Νίκη Αγκαθιάς - ΠΑΟ Κουφαλίων 1-0

Γιαννιτσά - Μακεδονικός 1-1

Εδεσσαϊκός - Ερμής Αμυνταίου 3-0

Αγροτικός Αστέρας - Τρίγλια 0-3

Μελιτέας Μελίτης - Λαγκαδάς 5-1

Ολυμπιακός Κυμίνων - Αλμωπός Αριδαίας 1-1

Άρης Παλαιοχωρίου - Βέροια 2-1

Η βαθμολογία:

1. Βέροια 51

2. Τρίγλια 49

3. Άρης Παλαιοχωρίου 48

4. Νίκη Αγκαθιάς 47

5. Εδεσσαϊκός 41

6. Αλμωπός Αριδαίας 39

7. Μακεδονικός 36

8. Αγροτικός Αστέρας 34

9. Γιαννιτσά 34

10. Ολυμπιακός Κυμίνων 19

11. ΠΑΟ Κουφαλίων 18

12. Μελιτέας Μελίτης 18

13. Λαγκαδάς 13

14. Ερμής Αμυνταίου 12





ΣΧΟΛΙΑ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Επιλέξτε Κατηγορία