Γ' εθνική: Ήττα του Ηρακλή στη Δράμα

Κατώτεροι των προσδοκιών οι κυανόλευκοι, έχασαν με 1-0 από τον Πανδραμαϊκό

25/10/2020 17:28

Φωτ. αρχείου

Με το σουτ του Μουδούρογλου στο 40' ο Πανδραμαϊκός νίκησε με 1-0 τον Ηρακλή στη Δράμα, αποτέλεσμα που αποτελεί πισωγύρισμα για την ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Τέσσερα λεπτά πριν το γκολ ο Τσίτας έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ για τον Ηρακλή, αλλά με εξαίρεση με την φάση (ξανά) του Τσίτα στο 69', οι γηπεδούχοι ήταν πιο απειλητικοί.

Στο 85' ο Ηρακλής έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Φυτανίδη. Με αυτό το αποτέλεσμα οι κυανόλευκοι έπεσαν σητν έκτη θέση με 6 βαθμούς, ενώ ο Πανδραμαϊκός είναι τρίτος με 9. Την κορυφή μοιράζονται οι Ορφέας Ξάνθης και Αετός Οφρυνίου, που έχουν από 10 βαθμούς.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Αθανασίου, Φυτανίδης, Παναγιωτίδης (46' Μετάι), Κανακούδης, Καθάριος (58΄ Εμμανουηλίδης), Ματθαίου (49' Μάντικας), Παπαδημητρίου (62' Ιορδανίδης), Πουρτουλίδης, Χατζής (46' Μαγκούτης), Πιπερτζής, Τσίτας.