ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Γ’ εθνική: Η δράση στους ομίλους του Βορρά

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική

 13/10/2019 18:18

Γ’ εθνική: Η δράση στους ομίλους του Βορρά

Με την 4η αγωνιστική στον 1ο όμιλο και την 5η στον 2ο συνεχίστηκε η δράση στο πρωτάθλημα της Γ' εθνικής. Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική:

1ος όμιλος (4η αγωνιστική)

Ηρακλής Ν. Ζυγού - Αετός Ορφανού 1-2

Κεραυνός Πέρνης - Δόξα Κάτω Καμήλας 2-4

Κιλκισιακός - Πανδραμαϊκός 0-3

Ένωση Αλεξανδρούπολης - Δόξα Θεολόγου 1-0

Άρης Αβάτου - Νέστος Χρυσούπολης 1-2

Πανσερραϊκός - Απόλλων Παραλιμνίου 1-1

Ρεπό: Ορφέας Ξάνθης

Η βαθμολογία:

Αετός Ορφανού 10

Νέστος Χρυσούπολης 9

Πανσερραϊκός 8

Απόλλων Παραλιμνίου 7

Πανδραμαϊκός 7

Δόξα Κάτω Καμήλας 6

Άρης Αβάτου 5

Κεραυνός Πέρνης 5

Ορφέας Ξάνθης 3

Ένωση Αλεξανδρούπολης 3

Ηρακλής Ν. Ζυγού 3

Δόξα Θεολόγου 1

Κιλκισιακός 0

Η επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 20/10):

16:00 Αετός Ορφανού - Δόξα Κάτω Καμήλας

16:00 Πανδραμαϊκός - Ηρακλής Ν. Ζυγού

16:00 Δόξα Θεολόγου - Κεραυνός Πέρνης

16:00 Ορφέας Ξάνθης - Κιλκισιακός

16:00 Νέστος Χρυσούπολης - Ένωση Αλεξανδρούπολης

16:00 Πανσερραϊκός - Άρης Αβάτου

2ος όμιλος (5η αγωνιστική)

ΑΟ Σειρήνα - Νίκη Αγκαθιάς 1-5

Θερμαϊκός Θέρμης - ΠΑΣ Φλώρινα 3-0

Αστραπή Μεσοποταμιάς - Γιαννιτσά 1-0

Θύελλα Σαρακηνών - Αλμωπός Αριδαίας 0-4

Εδεσσαϊκός - Μακεδονικός 0-1

Μ. Αλέξανδρος Ημαθίας - Ν. Καλλικράτεια 0-1

Ρεπό: Αγροτικός Αστέρας

Η βαθμολογία:

Αλμωπός Αριδαίας 15

Ν. Καλλικράτεια 10

Μακεδονικός 10

Θερμαϊκός Θέρμης 9

Γιαννιτσά 9

Θύελλα Σαρακηνών 7

Ποσειδών Μηχανιώνας 7

Αγροτικός Αστέρας 4

Μ. Αλέξανδρος Ημαθίας 4

Αστραπή Μεσοποταμίας 4

ΠΑΣ Φλώρινα 4

Νίκη Αγκαθιάς 4

Εδεσσαϊκός 2

ΑΟ Σειρήνα 0

* Ο Άρης Παλαιοχωρίου έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα

Η επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 20/10):

16:00 Θερμαϊκός Θέρμης - ΑΟ Σειρήνα

16:00 Νίκη Αγκαθιάς - Αστραπή Μεσοποταμιάς

16:00 Γιαννιτσά - Θύελλα Σαρακηνών

16:00 Ποσειδών Μηχανιώνας - Αγροτικός Αστέρας

16:00 Αλμωπός Αριδαίας - Εδεσσαϊκός

16:00 Μακεδονικός - Μ. Αλέξανδρος Ημαθίας

Με την 4η αγωνιστική στον 1ο όμιλο και την 5η στον 2ο συνεχίστηκε η δράση στο πρωτάθλημα της Γ' εθνικής. Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική:

1ος όμιλος (4η αγωνιστική)

Ηρακλής Ν. Ζυγού - Αετός Ορφανού 1-2

Κεραυνός Πέρνης - Δόξα Κάτω Καμήλας 2-4

Κιλκισιακός - Πανδραμαϊκός 0-3

Ένωση Αλεξανδρούπολης - Δόξα Θεολόγου 1-0

Άρης Αβάτου - Νέστος Χρυσούπολης 1-2

Πανσερραϊκός - Απόλλων Παραλιμνίου 1-1

Ρεπό: Ορφέας Ξάνθης

Η βαθμολογία:

Αετός Ορφανού 10

Νέστος Χρυσούπολης 9

Πανσερραϊκός 8

Απόλλων Παραλιμνίου 7

Πανδραμαϊκός 7

Δόξα Κάτω Καμήλας 6

Άρης Αβάτου 5

Κεραυνός Πέρνης 5

Ορφέας Ξάνθης 3

Ένωση Αλεξανδρούπολης 3

Ηρακλής Ν. Ζυγού 3

Δόξα Θεολόγου 1

Κιλκισιακός 0

Η επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 20/10):

16:00 Αετός Ορφανού - Δόξα Κάτω Καμήλας

16:00 Πανδραμαϊκός - Ηρακλής Ν. Ζυγού

16:00 Δόξα Θεολόγου - Κεραυνός Πέρνης

16:00 Ορφέας Ξάνθης - Κιλκισιακός

16:00 Νέστος Χρυσούπολης - Ένωση Αλεξανδρούπολης

16:00 Πανσερραϊκός - Άρης Αβάτου

2ος όμιλος (5η αγωνιστική)

ΑΟ Σειρήνα - Νίκη Αγκαθιάς 1-5

Θερμαϊκός Θέρμης - ΠΑΣ Φλώρινα 3-0

Αστραπή Μεσοποταμιάς - Γιαννιτσά 1-0

Θύελλα Σαρακηνών - Αλμωπός Αριδαίας 0-4

Εδεσσαϊκός - Μακεδονικός 0-1

Μ. Αλέξανδρος Ημαθίας - Ν. Καλλικράτεια 0-1

Ρεπό: Αγροτικός Αστέρας

Η βαθμολογία:

Αλμωπός Αριδαίας 15

Ν. Καλλικράτεια 10

Μακεδονικός 10

Θερμαϊκός Θέρμης 9

Γιαννιτσά 9

Θύελλα Σαρακηνών 7

Ποσειδών Μηχανιώνας 7

Αγροτικός Αστέρας 4

Μ. Αλέξανδρος Ημαθίας 4

Αστραπή Μεσοποταμίας 4

ΠΑΣ Φλώρινα 4

Νίκη Αγκαθιάς 4

Εδεσσαϊκός 2

ΑΟ Σειρήνα 0

* Ο Άρης Παλαιοχωρίου έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα

Η επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 20/10):

16:00 Θερμαϊκός Θέρμης - ΑΟ Σειρήνα

16:00 Νίκη Αγκαθιάς - Αστραπή Μεσοποταμιάς

16:00 Γιαννιτσά - Θύελλα Σαρακηνών

16:00 Ποσειδών Μηχανιώνας - Αγροτικός Αστέρας

16:00 Αλμωπός Αριδαίας - Εδεσσαϊκός

16:00 Μακεδονικός - Μ. Αλέξανδρος Ημαθίας

ΣΧΟΛΙΑ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Επιλέξτε Κατηγορία