Football League: Αλώβητη στη Ρόδο η Καβάλα, θρίαμβος της Βέροιας
15/12/2019 16:57
15/12/2019 16:57
Η νίκη της Βέροιας επί της Νίκης Βόλου με 3-0 ξεχώρισε από τη 12η αγωνιστική της Football League, ενώ η Καβάλα έμεινε στο 0-0 με τον Διαγόρα στη Ρόδο.
Το πανόραμα της 12ης αγωνιστικής:
Ιεράπετρα - Αιγάλεω 0-0
Ολυμπιακός Βόλου - Τρίγλια 3-1
(19′ Πόζογλου, 66′ Μπουτζίκος, 80’ Τσίτας - 41′ Πότσι)
Θεσπρωτός - Καλαμάτα 3-1
(31′ Κόλλας, 50′, 63′ Ραμίρεζ - 79’ Ράκιτς)
Διαγόρας Ρόδου - Καβάλα 0-0
Τρίκαλα - Ιάλυσος 3-0
(15′ Λώττας, 20′ Άλεξιτς, 48′ Λώττας)
Ιωνικός - Πανασπροπυργιακός 2-0
(39′ Κρητικός, 77’ Καλλέργης)
Βέροια - Νίκη Βόλου 3-0
(27′ Σιμόνι, 86’ Μπλέτσας, 91’ Ταΐρης)
Η βαθμολογία:
Τρίκαλα 26
Ιωνικός 24
Βέροια 21
Ολυμπιακός Βόλου 20
Ιεράπετρα 18
Καβάλα 17
Διαγόρας Ρόδου 16
Νίκη Βόλου 15
Πανασπροπυργιακός 14
Αιγάλεω 12
Καλαμάτα 11
Τρίγλια 11
Θεσπρωτός 11
Ιάλυσος 9
Η επόμενη αγωνιστική:
Σάββατο 21 Δεκεμβρίου
15:00 Πανασπροπυργιακός - Διαγόρας Ρόδου
Κυριακή 22 Δεκεμβρίου
15:00 Αιγάλεω - Τρίγλια
15:00 Καλαμάτα - Ιεράπετρα
15:00 Καβάλα - Ολυμπιακός Βόλου
15:00 Ιάλυσος - Θεσπρωτός
15:00 Νίκη Βόλου - Τρίκαλα
15:00 Ιωνικός - Βέροια
Η νίκη της Βέροιας επί της Νίκης Βόλου με 3-0 ξεχώρισε από τη 12η αγωνιστική της Football League, ενώ η Καβάλα έμεινε στο 0-0 με τον Διαγόρα στη Ρόδο.
Το πανόραμα της 12ης αγωνιστικής:
Ιεράπετρα - Αιγάλεω 0-0
Ολυμπιακός Βόλου - Τρίγλια 3-1
(19′ Πόζογλου, 66′ Μπουτζίκος, 80’ Τσίτας - 41′ Πότσι)
Θεσπρωτός - Καλαμάτα 3-1
(31′ Κόλλας, 50′, 63′ Ραμίρεζ - 79’ Ράκιτς)
Διαγόρας Ρόδου - Καβάλα 0-0
Τρίκαλα - Ιάλυσος 3-0
(15′ Λώττας, 20′ Άλεξιτς, 48′ Λώττας)
Ιωνικός - Πανασπροπυργιακός 2-0
(39′ Κρητικός, 77’ Καλλέργης)
Βέροια - Νίκη Βόλου 3-0
(27′ Σιμόνι, 86’ Μπλέτσας, 91’ Ταΐρης)
Η βαθμολογία:
Τρίκαλα 26
Ιωνικός 24
Βέροια 21
Ολυμπιακός Βόλου 20
Ιεράπετρα 18
Καβάλα 17
Διαγόρας Ρόδου 16
Νίκη Βόλου 15
Πανασπροπυργιακός 14
Αιγάλεω 12
Καλαμάτα 11
Τρίγλια 11
Θεσπρωτός 11
Ιάλυσος 9
Η επόμενη αγωνιστική:
Σάββατο 21 Δεκεμβρίου
15:00 Πανασπροπυργιακός - Διαγόρας Ρόδου
Κυριακή 22 Δεκεμβρίου
15:00 Αιγάλεω - Τρίγλια
15:00 Καλαμάτα - Ιεράπετρα
15:00 Καβάλα - Ολυμπιακός Βόλου
15:00 Ιάλυσος - Θεσπρωτός
15:00 Νίκη Βόλου - Τρίκαλα
15:00 Ιωνικός - Βέροια
ΣΧΟΛΙΑ