ΕΠΣΜ: Κυπελλούχος ο Θερμαϊκός

Η ομάδα της Θέρμης νίκησε με 3-1 τον Ποσειδώνα Μηχανιώντας στον τελικό που έγινε στο γήπεδο της Τούμπας

10/04/2019 22:18

Για δεύτερη φορά στην ιστορία του ο Θερμαϊκός αναδείχθηκε κυπελλούχος ΕΠΣΜ. Στον τελικό του γηπέδου της Τούμπας η ομάδα της Θέρμης νίκησε τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας με 3-1.

Ο Θερμαϊκός άνοιξε το σκορ με τον Λεωνίδα Αχαλινόπουλο στο 10’, για να απαντήσει για λογαριασμό του Ποσειδώνα ο Ξανθόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 66’ ο Θερμαϊκός ανέκτησε το προβάδισμα με τον Φούσκα και στο 89’ ο Κώστας Αχαλινόπουλος έγραψε τον επίλογο.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ: Σταυρίδης, Τσεμεκίδης, Κουκουρώνας, Μπιμπισίδης, Μάντζιος, Μαυρής, Ξανθόπουλος, Χαλκιάς, Συρόπουλος. Παπακωνσταντίνου, Φιλιππίδης. Έπαιξαν και οι Γκέρσι, Μακρής και Δεληζάνος.

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ: Παναγιωτίδης, Κοσμίδης, Ράτζα, Κολώνης, Φάκκας, Τρόκας, Λ. Αχαλινόπουλος, Στεφανίδης. Κ. Αχαλινόπουλος, Ρ. Μπικιάρης, Φούσκας. Έπαιξαν και οι Ν. Μπικιάρης, Κουτσικοβαγγέλης, Χαραλαμπίδης και Πασιαρδής.