Δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ

Πικρή ήττα με 3-2 από τη Μπενφίκα στο ΟΑΚΑ

03/10/2018 00:03

Το εμπόδιο της Μπενφίκα αποδείχτηκε ψηλό για την ΑΕΚ, που γνώρισε μάλλον καταδικαστική ήττα με 3-2 στο ΟΑΚΑ. Οι Πορτογάλοι σκόραραν νωρίς με Σεφέροβιτς (6’) και Γκριμάλντο (15’) και αφού στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ρούμπεν Ντίας, στη συνέχεια έγινε το... έλα να δεις.

Μέσα σε 10 λεπτά (53’, 63’) η ΑΕΚ σκόραρε δις με τον Κλωναρίδη και ισοφάρισε σε 2-2, αλλά έμεινε από δυνάμεις, με αποτέλεσμα ο Σεμέντο να «χτυπήσει» τελευταίος με εκπληκτικό μακρινό σουτ στο 75’.

ΑΕΚ: Μπάρκας, Μπακάκης, Οικονόμου (68' Τσόσιτς), Τσιγκρίνσκι, Χουλτ, Σιμόες (80' Γκάλο), Γαλανόπουλος, Κλωναρίδης, Μπακασέτας, Μάνταλος, Πόνσε (61' Γιακουμάκης).

ΜΠΕΝΦΙΚΑ: Βλαχοδήμος, Αντρέ Αλμέιntα, Ρούμπεν Ντίας, Κόντι, Γκριμάλντο, Φέισα, Γκέντσον, Πίτσι (62' Σεμέντο), Ράφα (84' Σέρβι), Σάλβιο (46' Λέμα), Σεφέροβιτς.

Κάζο η Ρεάλ

Απρόσμενη ήττα με 1-0 από την ΤΣΣΚΑ γνώρισε στη Μόσχα η Ρεάλ, αποτέλεσμα που σπέρνει... αμφιβολίες στο στρατόπεδο των Μαδριλένων.