ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΡΘΡΩΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Β' εθνική: Χαρμολύπη του Ηρακλή για το 1-1 με τον Εργοτέλη στο Ηράκλειο

Νίκος Παππάς13 Απριλίου 2019

Υπό φυσιολογικές συνθήκες, ο Ηρακλής θα ήταν ευχαριστημένος από το 1-1 με τον Εργοτέλη στο Ηράκλειο. Ωστόσο, η απώλεια των δύο βαθμών, σε συνδυασμό με τα αποτελέσματα των άλλων μνηστήρων της δεκάδας, φέρνουν τους κυανόλευκους ακόμη πιο κοντά στην αγωνιστική καταστροφή.

Η ομάδα του Μαρσέλο Τροΐζι ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, έχασε ευκαιρίες με κορυφαία το δοκάρι του Ρόβα στο 16’, ενώ στο 28’ ακυρώθηκε γκολ του ίδιου ως οφσάιντ, με τον Ηρακλή να διαμαρτύρεται για την απόφαση.

Όσο περνούσε η ώρα, το ματς άνοιγε, ευκαιρίες έχαναν και οι δύο ομάδες και ο πρώτος που έφτασε στο γκολ ήταν ο Εργοτέλης στο 79’ με το σουτ του Μαζουλουξή, στο οποίο δεν κατάφερε να αντιδράσει ο Καχριμάν. Πέντε λεπτά αργότερα ο Κλέιτον ισοφάρισε με πλασέ, ο Ηρακλής πίεσε για την ανατροπή, αλλά το 1-1 έμεινε μέχρι τέλους.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Καλογεράκης, Μπαχανάκ, Μπουρσέλης (66’ Ροβίθης), Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Οικονόμου, Μπρους, Τσέλιος, Ιατρούδης (89’ Κουατένγκ), Έφορντ, Μανουσάκης (58’ Μπουτσάκης).

ΗΡΑΚΛΗΣ: Καχριμάν, Κουτρομάνος, Στάμου, Μουνιόθ, Βιτλής, Παναγιωτούδης, Καθάριος (80’ Κωστούλας), Ντούνης (89’ Τσίπρας), Κλέιτον, Ρόβας (77’ Νιαμπούγιου), Περόνε.