ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΡΘΡΩΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

ΝΒΑ: Ήττα για τους Μπακς στην Ατλάντα (βίντεο)

MakThes Team26 Απριλίου 2021

Παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ στην τέταρτη περίοδο οι Χοκς κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση και να πάρουν τη νίκη επί του Μιλγουόκι στην Ατλάντα με 111-104. Με τη νίκη τους οι Χοκς βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 34-27 και βρίσκονται στην τέταρτη θέση της Ανατολής, μαζί με τη Νέα Υόρκη ενώ οι Μπακς με ρεκόρ 37-23 έχασαν την ευκαιρία να πιέσουν τη Φιλαδέλφεια (2η θέση με 39-21) και καταλαμβάνουν την τρίτη θέση.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν για ακόμη ένα ματς ο πρώτος σκόρερ για τα «ελάφια» καθώς ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 31 πόντους (10/14 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 8/10 βολές) ενώ είχε επίσης 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 μπλοκ σε 35 λεπτά συμμετοχής. Πολύ καλοί ήταν και οι Μίντλετον (23 πόντοι) και Τζρού Χόλιντεϊ (19 πόντοι, 11 ασίστ). Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε τέσσερα λεπτά και είχε ένα ριμπάουντ.