ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Σούπερ Λίγκα (16η αγωνιστική)
17:15 ΑΕΛ - Απόλλων Σμύρνης (Novasports 1)
19:00 Ατρόμητος -Παναιτωλικός (ΕΡΤ1, ΕΡΤ Sports)
19:30 ΟΦΗ - Πανιώνιος (Novasports 2)
Β’ εθνική (12η αγωνιστική)
15:00 Ηρόδοτος - Κέρκυρα (ΕΡΤ3)
Premier League (22η αγωνιστική)
14:30 Γουέστ Χαμ - Άρσεναλ (Cosmote Sport 1)
17:00 Μπράιτον - Λίβερπουλ (Cosmote Sport 1)
17:00 Μπέρνλι - Φούλαμ
17:00 Κάρντιφ - Χάντερσφιλντ
17:00 Κρίσταλ Πάλας - Γουότφορντ
17:00 Λέστερ - Σαουθάμπτον
19:30 Τσέλσι - Νιουκάστλ (Cosmote Sport 1)
LaLiga (19η αγωνιστική)
14:00 Λεγανιές - Ουέσκα (Cosmote Sport 2)
17:15 Βαλένθια - Βαγιαδολίδ (Cosmote Sport 2)
19:30 Χιρόνα - Αλαβές (Cosmote Sport 2)
21:45 Βιγιαρεάλ - Χετάφε (Cosmote Sport 2)
Ligue 1 (20ή αγωνιστική)
18:00 Αμιάν - Παρί Σεν Ζερμέν (Novasports 4)
21:00 Γκινγκάμπ - Σεντ Ετιέν
21:00 Νις - Μπορντό
Primeira Liga (17η αγωνιστική)
17:30 Σπόρτινγκ Λισαβόνας - Πόρτο (Cosmote Sport 3)
22:30 Μποαβίστα - Μαρίτιμο
ΜΠΑΣΚΕΤ
Α1 ανδρών (13η αγωνιστική)
15:30 Ρέθυμνο - Άρης (ΕΡΤ2)
15:30 Χολαργός - Πανιώνιος (ΕΡΤ2)
15:30 Ήφαιστος Λήμνου - Λαύριο (ΕΡΤ2)
16:00 ΑΕΚ - Κολοσσός Ρόδου (Cosmote Sport 4)
17:30 ΠΑΟΚ - Περιστέρι (ΕΡΤ2)
Α2 ανδρών (13η αγωνιστική)
17:00 Ευρώπη Πευκοχωρίου - Μαρούσι (Youtube)
17:00 Καστοριά - Απόλλων Πατρών
17:00 Ερμής Αγιάς - Ιπποκράτης Κω
17:00 Χαρίλαος Τρικούπης - Καρδίτσα
17:00 Ιωνικός Νίκαιας - Ψυχικό
17:00 Καβάλα - Εθνικός
17:00 Κόροιβος - Αμύντας
17:00 Ηρακλής - Διαγόρας Δρυοπιδέων (Youtube)
ΒΟΛΕΪ
Α1 ανδρών (12η αγωνιστική)
19:00 Ηρακλής - Εθνικός Αλεξανδρούπολης
19:00 Κομοτηνή - Κηφισιά
A1 γυναικών (11η αγωνιστική)
17:00 Αίας Ευόσμου - Μαρκόπουλο (Youtube)
18:00 Άρης - Ηλιούπολη
19:00 Κόρινθος - Μακεδόνες
20:00 Πορφύρας - Ηλυσιακός
ΧΑΝΤΜΠΟΛ
Α1 ανδρών (12η αγωνιστική)
18:00 Δράμα 1986 - Δούκας
18:00 Ολυμπιακός - ΑΕΣΧ Πυλαίας
18:00 ΑΕΚ - Άρης Νίκαιας
18:00 ΧΑΝΘ - Φίλιππος Βέροιας
Α1 γυναικών (8η αγωνιστική)
16:00 Νέα Ιωνία - Φίλιππος Βέροιας
18:00 Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών - ΑΕΣΧ Πυλαίας
18:00 Βέροια - ΓΑΣ Καματερού
18:30 Πανόραμα - ΠΑΟΚ
ΠΟΛΟ
Α1 ανδρών (12η αγωνιστική)
14:00 Απόλλων Σμύρνης - Ολυμπιακός (ΕΡΤ2)
14:00 Βουλιαγμένη - ΠΑΟΚ
15:00 Εθνικός - Χίος
15:00 ΟΦΘ - Υδραϊκός
17:00 Γλυφάδα - Περιστέρι
18:00 Παλαιό Φάληρο - Χανιά
Α1 γυναικών (Β’ φάση)
14:00 Ρέθυμνο - Νηρέας Χαλανδρίου
15:30 Γλυφάδα - Εθνικός
16:00 Βουλιαγμένη - Ολυμπιακός
16:00 ΝΕ Πατρών - ΝΟ Λάρισας