Άφησε αιχμές για τη διαιτησία ο Λουτσέσκου (βίντεο)

"Δεν με πείθει ότι είναι πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού η φάση που προήλθε το γκολ", σχολίασε χαρακτηριστικά ο Ρουμάνος

21/05/2022 23:37

Αιχμές με αποδέκτη τον Αντόνιο Ματέου Λαόθ άφησε στις πρώτες του δηλώσεις μετά τον χαμένο τελικό ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Ραζβάν Λουτσέσκου.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Συγχαίρω αρχικά τον αντίπαλο για την κατάκτηση του τροπαίου. Η ανάλυση του παιχνιδιού είναι μπερδεμένη.

Στα πρώτα 30 λεπτά δεν είχαμε ενέργεια, δεν ήμασταν επιθετικοί σε αντίθεση με τον Παναθηναϊκό που ήταν ήλεγχε το παιχνίδι, αλλά δεν απειλούσε.

Δεν με πείθει ότι είναι πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού η φάση που προήλθε το γκολ.

Από εκεί και πέρα κυριαρχήσαμε. Είχαμε πολλές ευκαιρίες, 3-4. Ήταν μια σεζόν με 60 ματς, 16 περισσότερα από τον Παναθηναϊκό, μας βγήκε η κούραση.

Έπρεπε να παίξουμε τουλάχιστον παράταση».