Α2 μπάσκετ: Ο Ιωνικός σταμάτησε στους 197 πόντους!

Η ομάδα της Νίκαιας πέτυχε... 102 στο πρώτο ημίχρονο - Το unfair play των γηπεδούχων, που νίκησαν με το εξωπραγματικό 197-116, προκάλεσε σύρραξη μετά τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου

20/04/2019 19:02

Απίστευτα πράγματα στη Νίκαια, με τον Ιωνικό να διαλύει τον Εθνικό με 197-116 για την 27η αγωνιστική της Α2 ανδρών του μπάσκετ. Αξιοσημείωτο είναι ότι στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι, που είχαν ως πρώτο σκόρερ τον Βαγγέλη Καράμπουλα με 61 πόντους, προηγήθηκαν με 102-57.

Τρομερό τριπλ-νταμπλ πέτυχε ο Φώτης Βασιλόπουλος (22π., 10ρ., 23ασ.), ενώ ώρες πριν από τον αγώνα, με ποστ του στο facebook ο ισχυρός άνδρας του Ιωνικού Βαγγέλης Τσάπας είχε προϊδεάσει γι' αυτό που τελικά συνέβη, αφού έκανε αναφορά στο προ διετίας 164-103 του Φάρου Κερατσινίου επί του Παγκρατίου.

Ο υπερβάλλων ζήλος των παικτών του Ιωνικού δεν άρεσε καθόλου στους φιλοξενούμενους, με αποτέλεσμα να προκληθεί σύρραξη μετά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Όπως είναι φυσικό, το συγκεκριμένο σκορ δημιουργεί ρεκόρ παραγωγικότητας και διαφοράς στην ιστορία της κατηγορίας.