Β’ εθνική: Αγγαρεία και ήττα για τον Απόλλωνα Πόντου

Οι «ροσονέρι» έχασαν με 3-1 από τον Κισσαμικό στην Καλαμαριά - Δείτε την τελική βαθμολογία

05/05/2019 16:59

Τα αποτελέσματα της αποχής από τις προπονήσεις λόγω οικονομικών προβλημάτων ήταν εμφανής για τους ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα Πόντου, που έχασαν 3-1 από τον Κισσαμικό στην Καλαμαριά.

Ο Απόλλων άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Κυβελίδη στο 20ό λεπτό, όμως οι φιλοξενούμενοι σκόραραν δις μέσα σε 12 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, με τα πλασέ του Κουσκουνά στο 48’ και του Αρναρέλλη στο 60’, ενώ μετά από φάση διαρκείας στο 83’ ο Γκίνη πέτυχε το 1-3.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ: Πολίτης, Σουντουρά (78’ Λουφάκης), Μπρίτο, Τσουμάνης (78’ Δαλιανόπουλος), Κυβελίδης, Καλογέρης, Θεολόγου, Αμαραντίδης, Χασομέρης, Μπάμπης (73’ Καλαϊτζίδης), Βλάχος.

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ: Δασκαλάκης, Αρναούτογλου, Ζιούλης (75’ Γκίνη), Kαραγεώργης, Σαλιάκας, Τόλι, Σεληνιωτάκης, Βρεττός (86’ Κεχαγιάς), Καραγιάννης (46’ Αρναρέλλης), Κάσσος, Κουσκουνάς.