Football League: Ισόπαλο το ντέρμπι της Μαγνησίας (video)

Το ματς σημαδεύτηκε από τα επεισόδια που σημειώθηκαν στις κερκίδες μετά τη λήξη, με αποτέλεσμα τον τραυματισμό ενός 40χρονου οπαδού

22/02/2020 16:53

Ο Ολυμπιακός Βόλου έκλεψε την μπουκιά από το στόμα της Νίκης, αφού με γκολ του Τσιάρα στο 93' έκανε το 1-1 και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο τοπικό ντέρμπι.

Ωστόσο, το ματς ήταν επεισοδιακό, καθώς σημειώθηκαν άγρια επεισόδια ανάμεσα στους οπαδούς των δύο ομάδων μετά τη λήξη της αναμέτρησης.

Αφορμή στάθηκε το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις από πλευράς των ερυθρόλευκων και οι συνακόλουθοι πανηγυρισμοί των οπαδών τους αναθέρμαναν την ένταση στις κερκίδες.

Τότε, οι 30 περίπου παρόντες οπαδοί της Νίκης Βόλου ήρθαν πολύ κοντά με τους γηπεδούχους οπαδούς, με αποτέλεσμα να ακολουθήσουν μάχες σώμα με σώμα, ενώ ένας 40χρονος οπαδός των γηπεδούχων έπεσε από την εξέδρα. Αμέσως διακομίστηκε στο νοσοκομείο σε πολύ άσχημη κατάσταση.